Чемпіонат світу з шахів за версією ФІДЕ 1999 року в Лас-Вегасі

Історія

Чемпіонат світу з шахів за версією ФІДЕ 1999 року був міжнародним шаховим турніром, який проходив з 31 липня по 28 серпня 1999 року в Лас-Вегасі (США). Це був перший чемпіонат світу з шахів за версією ФІДЕ, який проходив за системою нокаутів, в якій гравці вибували після одного програшу. Турнір виграв Олександр Халіфман, який у фіналі переміг Володимира Крамника з рахунком 3,5-2,5.

Формат турніру

Турнір проходив за системою нокаутів. У першому раунді взяли участь 128 гравців, які були розподілені на 64 пари. Переможці пар виходили до другого раунду, де знову-таки грали за системою нокаутів. Цей процес тривав до фіналу, в якому грали двоє найкращих гравців.

Учасники

У турнірі взяли участь 128 гравців з 45 країн світу. Серед них були всі провідні шахісти того часу, включаючи чинного чемпіона Анатолія Карпова, колишнього чемпіона Гаррі Каспарова, екс-чемпіона світу за версією ПША Олександра Халіфмана, віце-чемпіона світу за версією ПША Володимира Крамника та інших.

Результати

Турнір виграв Олександр Халіфман, який у фіналі переміг Володимира Крамника з рахунком 3,5-2,5. Третє місце посів Майкл Адамс, четверте – Веселин Топалов. Чемпіонат світу 1999 року запам’ятався в першу чергу тріумфом Олександра Халіфмана, який став першим російським гравцем, який виграв титул чемпіона світу з шахів.

Значення чемпіонату

Чемпіонат світу з шахів за версією ФІДЕ 1999 року став важливим етапом в історії шахів. Він показав, що система нокаутів може бути успішно використана в чемпіонатах світу з шахів. Турнір також привернув увагу широкої аудиторії і сприяв популяризації шахів у всьому світі.

Висновок

Чемпіонат світу з шахів за версією ФІДЕ 1999 року був одним з найпам’ятніших і драматичних чемпіонатів світу з шахів в історії. Він запам’ятався в першу чергу тріумфом Олександра Халіфмана, який став першим російським гравцем, який виграв титул чемпіона світу з шахів.

Питання, що часто задаються

  1. Хто виграв чемпіонат світу з шахів за версією ФІДЕ 1999 року?
  2. Який формат мав турнір?
  3. Скільки гравців взяли участь у турнірі?
  4. Які були результати турніру?
  5. Яке значення мав цей чемпіонат світу?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *