Фінал Ліги чемпіонів 1986: Драматична перемога «Стяуа»

У 1986 році на стадіоні "Рамон Санчес Пісхуан" у Севільї відбувся фінальний матч розіграшу Кубка європейських чемпіонів, в якому зустрілися румунська "Стяуа" та іспанська "Барселона". Цей матч увійшов в історію як один з найдраматичніших фіналів в історії турніру.

Хід матчу

Матч почався з домінування "Барселони", яка володіла м'ячем і створювала моменти біля воріт "Стяуа". Однак румунська команда вистояла і поступово почала вирівнювати гру. В середині першого тайму "Стяуа" навіть зуміла вийти вперед завдяки голу Маріуса Лекетуша. Однак "Барселона" швидко відігралася і на перерву команди пішли з нічийним рахунком 1:1.

У другому таймі гра продовжувала бути рівною, але жодна з команд не змогла забити гол. Матч перейшов в овертайм, де також не було забито голів. У серії післяматчевих пенальті фортуна посміхнулася "Стяуа". Воротар румунської команди Гельмут Дукадам відбив чотири пенальті, а "Стяуа" забила всі свої п'ять пенальті й здобула перемогу з рахунком 2:0.

Значення перемоги "Стяуа"

Перемога "Стяуа" у фіналі Ліги чемпіонів 1986 року стала сенсацією. Румунська команда стала першим клубом зі Східної Європи, який виграв Кубок європейських чемпіонів. Це був також перший випадок, коли клуб, який не входив до числа фаворитів, виграв Лігу чемпіонів.

Перемога "Стяуа" стала великим успіхом для румунського футболу. Вона допомогла підняти престиж румунського футболу в Європі і надихнула наступні покоління румунських футболістів.

Питання, що часто задаються

• Хто був головним тренером "Стяуа" в 1986 році?
  • Скільки голів забив Маріус Лекетуш у фіналі Ліги чемпіонів 1986 року?
  • Який рахунок був у серії післяматчевих пенальті?
  • Який клуб став першим клубом зі Східної Європи, який виграв Кубок європейських чемпіонів?