Важно!
Сб. Мар 2nd, 2024

12-й чемпіонат України із шахів серед жінок, що проходив у Києві з 26 лютого по 20 березня 1952 року.

 1. Історична довідка:
  У сучасному, швидкоплинному світі важко переоцінити значення спорту, особливо шахів, у розумовому розвитку, формуванні характеру і моральних якостей підростаючого покоління. Шахи в Україні мають давню історію і славні традиції. Ще на початку XX століття в багатьох містах нашої країни існували шахові клуби та гуртки, проводилися турніри та чемпіонати.

 1. Мета і завдання чемпіонату:
  12-й чемпіонат України з шахів серед жінок був офіційним змаганням, яке проводилося Українською шаховою федерацією з метою виявлення найсильнішої шахістки республіки та формування збірної команди України для участі в чемпіонаті СРСР.

 1. Місце і час проведення:
  Чемпіонат проводився в столиці України, місті Києві, у готелі "Україна" з 26 лютого по 20 березня 1952 року. У змаганні взяли участь 16 шахісток з різних міст і містечок республіки. Усі вони пройшли суворий відбір на зональних змаганнях і представляли сильну плеяду українських шахісток.

 1. Учасниці чемпіонату:
  Серед учасниць чемпіонату були такі відомі шахістки, як:
 • Олена Золотарьова — багаторазова чемпіонка України, учасниця чемпіонатів СРСР та міжнародних змагань;
 • Роза Борисовна Соркіна — шахістка-теоретик, майстер чоловічого складу, авторка шахових підручників;
 • Людмила Белавенець — чемпіонка України 1949 року, майстер спорту, учасниця чемпіонатів СРСР;
 • Олександра Дорошкевич — чемпіонка України 1951 року, майстер спорту, учасниця чемпіонатів СРСР;
 • Надія Дубенецкая — перспективна молода шахістка, учасниця фіналу чемпіонату України.

 1. Хід змагань:
  Чемпіонат проходив за коловою системою. Кожна учасниця зустрічалася з кожною по черзі. Переможницею ставала та, яка набирала найбільше очок у 15 турах. З перших же турів лідерку захопила Олена Золотарьова, яка виграла 9 з 10 партій. Її найближча переслідувачка, Роза Соркіна, відставала на 1,5 очки. У другому колі Золотарьова продовжила впевнено перемагати, і перед останнім туром вона мала вже 13 очок із 14 можливих. У заключному турі Золотарьова зустрічалася зі своєю головною конкуренткою, Розою Соркіною. Партія завершилася внічию, і Олена Золотарьова стала переможницею чемпіонату, набравши 13,5 очок з 15. Роза Соркіна посіла друге місце з 12 очками, а замкнула трійку призерів Людмила Белавенець з 11 очками.

 1. Значення чемпіонату:
  12-й чемпіонат України із шахів серед жінок став важливою подією в шаховому житті України. Він виявив найсильніших шахісток республіки і дав можливість сформувати збірну команду України для участі в чемпіонаті СРСР. Чемпіонат сприяв популяризації шахів серед жінок і залученню їх до активних занять спортом.

 1. Висновок:
  12-й чемпіонат України з шахів серед жінок був яскравим і незабутнім заходом, який залишив помітний слід в історії українських шахів. Перемога Олени Золотарьової стала визнанням її великого таланту і наполегливості. Чемпіонат став тим поштовхом, який дав змогу українським шахісткам досягти значних успіхів на всесоюзній та міжнародній арені.

Часто задавані запитання:

 • Хто став переможницею 12-го чемпіонату України з шахів серед жінок?
  Олена Золотарьова.

 • Скільки очок набрала переможниця чемпіонату?
  13,5 очок з 15 можливих.

 • Яке місце посіла Роза Соркіна?
  Друге місце з 12 очками.

 • Хто замкнув трійку призерів?
  Людмила Белавенець з 11 очками.

 • Де і коли проходив чемпіонат?
  У Києві, в готелі "Україна" з 26 лютого по 20 березня 1952 року.

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *