Михайло Михайлович Зав’ялов: Легенда українського боксу

Хто такий Михайло Михайлович Зав'ялов?

Михайло Михайлович Зав'ялов – український радянський боксер та тренер, український тренер та спортивний функціонер, заслужений тренер СРСР (1975). Тренував збірну команду України. Входив до складу колективу тренерів збірної СРСР на Олімпійських іграх 1980. З 1992 року є президентом Національної ліги професійного боксу України.

Початок кар'єри

Михайло Зав'ялов народився 11 червня 1938 року в Омську. У дитинстві він захоплювався різними видами спорту, але з часом обрав бокс. У 16 років він став чемпіоном Омської області серед юніорів, а через два роки виграв першість Сибіру та Далекого Сходу. У 1958 році Зав'ялов був призваний до армії, де продовжував займатися боксом. У 1960 році він став чемпіоном збройних сил СРСР, а через два роки знову виграв першість Сибіру та Далекого Сходу.

Тренерська кар'єра

Після закінчення армії Зав'ялов розпочав тренерську кар'єру. Він працював у різних спортивних школах та клубах Сибіру та Казахстану. У 1972 році він був запрошений до Києва, де очолив збірну команду України з боксу. Під його керівництвом команда виграла багато міжнародних змагань, у тому числі чемпіонат Європи 1975 року.

Робота в збірній СРСР

У 1976 році Зав'ялов був включений до складу тренерського штабу збірної СРСР з боксу. Він працював з командою на Олімпійських іграх 1980 року в Москві, де радянські боксери виграли 8 золотих медалей з 11 можливих.

Президент Національної ліги професійного боксу України

З 1992 року Михайло Зав'ялов є президентом Національної ліги професійного боксу України. Під його керівництвом ліга провела багато знакових боїв, у тому числі чемпіонські бої Володимира Кличко та Олександра Усика.

Висновок

Михайло Михайлович Зав'ялов – визначна постать в українському боксі. Як боксер, він добився значних успіхів на всесоюзному та міжнародному рівні. Як тренер, він виховав плеяду видатних боксерів, які прославили Україну на міжнародній арені. Як спортивний функціонер, він зробив вагомий внесок у розвиток професійного боксу в Україні.

Питання, що часто задаються:

  1. Де народився Михайло Михайлович Зав’ялов?
  2. Коли Михайло Зав’ялов розпочав тренерську кар’єру?
  3. У якому році Михайло Зав’ялов став президентом Національної ліги професійного боксу України?
  4. Яких успіхів досяг Михайло Зав’ялов як тренер збірної України з боксу?
  5. Які заслуги Михайла Зав’ялова у розвитку професійного боксу в Україні?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *