ХАЗ-30: Революційний двомісний спортивно-навчальний літак

Харківський авіаційний завод і його перлина – ХАЗ-30

ХАЗ-30 розроблявся та вироблявся на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві (ХДАВП), символі українського авіабудування. ХДАВП має багату історію і є одним із найбільших авіаційних заводів в Україні.

Особливості конструкції і технічні характеристики ХАЗ-30

ХАЗ-30 вражає своїми технічними характеристиками та особливостями конструкції. Цей надлегкий двомісний спортивно-навчальний літак має максимальну злітну вагу 760 кг, що робить його ідеальним для навчання пілотів-початківців та любителів авіації. Довжина літака становить 6,8 м, а ширина – 8,4 м, забезпечуючи компактність та легкість керування. ХАЗ-30 оснащений потужним двигуном Rotax 912ULS потужністю 100 к.с., який забезпечує максимальну швидкість до 220 км/год та дальність польоту до 860 км.

Області застосування ХАЗ-30

ХАЗ-30 знаходить широке застосування в різних областях. Передусім він використовується для навчання пілотів-початківців та підготовки їх до управління більш складними літальними апаратами. А завдяки своїм надзвичайним технічним характеристикам та особливостям конструкції, він також затребуваний у сільському господарстві, для розвідки та патрулювання, а також для спортивних цілей.

Експлуатація та обслуговування ХАЗ-30

ХАЗ-30 відрізняється простотою експлуатації та обслуговування, що є надзвичайно важливим для власників та експлуатантів. Літак легко управляється, обслуговування та ремонт не вимагають складних процедур.

Модифікації ХАЗ-30

ХАЗ-30 має кілька модифікацій, що відповідають різним потребам та завданням. Найпоширенішою є модифікація ХАЗ-30М, яка призначена для навчання пілотів-початківців та підготовки їх до управління більш складними літальними апаратами. ХАЗ-30СВ орієнтований на сільськогосподарську авіацію, тоді як ХАЗ-30П використовується для розвідки та патрулювання.

ХАЗ-30: Національна гордість України

ХАЗ-30 є гордістю українського авіабудування та символом інженерного таланту нашої країни. Цей надлегкий двомісний спортивно-навчальний літак відзначається своєю простою експлуатацією та обслуговуванням, що відрізняє його від інших літаків. Незважаючи на те, що виробництво ХАЗ-30 було завершено декілька років тому, цей літак досі залишається популярним серед пілотів та авіалюбителів.

Часто задаються питання

  1. Які основні характеристики ХАЗ-30?
  2. Хто є виробником ХАЗ-30?
  3. Для яких цілей використовується ХАЗ-30?
  4. Які модифікації ХАЗ-30 існують?
  5. Як обслуговується ХАЗ-30?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *