Важно!
Пт. Мар 1st, 2024

«Динамо-НПУ»: жіноча баскетбольна команда з Києва, що здобула висоти на міжнародній арені

Київська команда «Динамо-НПУ» має славну історію в жіночому баскетболі, яка сягає 1929 року. Вона здобула безліч титулів та нагород, як на міжнародній, так і на українській арені. Команда з гордістю представляє м. Київ та Україну на міжнародних змаганнях.

Історія команди

«Динамо-НПУ» була заснована в 1929 році і з того часу є однією з провідних жіночих баскетбольних команд в Україні та колишньому СРСР. У радянські часи команда виступала під назвою «Динамо» і чотири рази ставала чемпіоном СРСР (1949, 1990, 1991, 1992). Крім того, вона двічі виходила у фінал Кубка СРСР (1949, 1978).

Після здобуття Україною незалежності «Динамо» продовжило домінування у вітчизняному жіночому баскетболі. Команда багаторазово ставала чемпіоном України і представляла країну на міжнародній арені.

Досягнення на міжнародній арені

Найбільшим досягненням «Динамо-НПУ» на міжнародній арені є перемога в Кубку Ронкетті в 1988 році. Цей трофей є другим за престижністю в Європі після Кубка європейських чемпіонів. У фіналі «Динамо» перемогло іспанську «Барселону» з рахунком 83:75.

Крім того, «Динамо-НПУ» двічі виходило у фінал Кубка європейських чемпіонів (1991, 1992), але обидва рази програвало італійській «Приолотці» (70:77 та 68:76 відповідно).

Найвизначніші гравці та тренери

У складі «Динамо-НПУ» виступало багато талановитих гравців, які здобули світову славу.

 • Ольга Булавка — видатна радянська та українська баскетболістка, чемпіонка Європи та світу, володар Кубка Ронкетті, найкраща баскетболістка Європи 1990 року.
 • Інна Покровська — радянська та українська баскетболістка, чемпіонка СРСР та України, володар Кубка Ронкетті.
 • Наталія Бондаренко — українська баскетболістка, чемпіонка України, володарка Кубка Ронкетті.
 • Людмила Ковальчук — українська баскетболістка, чемпіонка України, володарка Кубка Ронкетті.
 • Олена Федотова — українська баскетболістка, чемпіонка України, володарка Кубка Ронкетті.

Серед визначних тренерів «Динамо-НПУ» варто відзначити:

 • Анатолій Буяков — радянський та український тренер, який очолював команду в 1960-1970-х роках і привів її до перемоги в Кубку СРСР у 1978 році.
 • Володимир Бугаєнко — український тренер, який очолював команду в 1980-х роках і привів її до перемоги в Кубку Ронкетті в 1988 році.
 • Наталія Герасименко — українська тренерка, яка очолювала команду в 2000-х роках і привела її до перемоги в чемпіонаті України.

Сучасний стан команди

Сьогодні «Динамо-НПУ» є однією з провідних команд в Українській жіночій баскетбольній лізі. Вона регулярно посідає призові місця в чемпіонаті та бере участь у європейських кубках.

У сезоні 2022/23 «Динамо-НПУ» виступає під керівництвом тренера Олександра Скулки. Команда посідає друге місце в чемпіонаті України після першого кола.

Перспективи команди

«Динамо-НПУ» має великий потенціал і хороші перспективи на майбутнє. Команда має талановитих гравців та досвідченого тренера. Вона здатна боротися за найвищі місця в чемпіонаті України та представляти країну на міжнародній арені.

Висновок

«Динамо-НПУ» — одна з найвідоміших і найуспішніших жіночих баскетбольних команд в Україні та колишньому СРСР. Вона здобула безліч титулів та нагород, як на міжнародній, так і на українській арені. Команда з гордістю представляє м. Київ та Україну на міжнародних змаганнях. Завдяки професіоналізму гравців та тренерів «Динамо-НПУ» продовжує залишатися однією з лідируючих команд в Українській жіночій баскетбольній лізі.

Часті запитання

 1. Коли була заснована команда «Динамо-НПУ»?
  Команда «Динамо-НПУ» була заснована в 1929 році.
 2. Які найвищі досягнення команди на міжнародній арені?
  Найбільшим досягненням команди є перемога в Кубку Ронкетті в 1988 році.
 3. Скільки разів команда «Динамо-НПУ» ставала чемпіоном України?
  Команда «Динамо-НПУ» багаторазово ставала чемпіоном України.
 4. Хто є найвідомішими гравцями команди?
  Серед найвідоміших гравців команди Ольга Булавка, Інна Покровська, Наталія Бондаренко, Людмила Ковальчук, Олена Федотова.
 5. Хто є найвідомішими тренерами команди?
  Серед найвідоміших тренерів команди Анатолій Буяков, Володимир Бугаєнко, Наталія Герасименко.

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *