“Динамо-НПУ”: жіноча баскетбольна команда з Києва, що здобула висоти на міжнародній арені

Київська команда “Динамо-НПУ” має славну історію в жіночому баскетболі, яка сягає 1929 року. Вона здобула безліч титулів та нагород, як на міжнародній, так і на українській арені. Команда з гордістю представляє м. Київ та Україну на міжнародних змаганнях.

Історія команди

“Динамо-НПУ” була заснована в 1929 році і з того часу є однією з провідних жіночих баскетбольних команд в Україні та колишньому СРСР. У радянські часи команда виступала під назвою “Динамо” і чотири рази ставала чемпіоном СРСР (1949, 1990, 1991, 1992). Крім того, вона двічі виходила у фінал Кубка СРСР (1949, 1978).

Після здобуття Україною незалежності “Динамо” продовжило домінування у вітчизняному жіночому баскетболі. Команда багаторазово ставала чемпіоном України і представляла країну на міжнародній арені.

Досягнення на міжнародній арені

Найбільшим досягненням “Динамо-НПУ” на міжнародній арені є перемога в Кубку Ронкетті в 1988 році. Цей трофей є другим за престижністю в Європі після Кубка європейських чемпіонів. У фіналі “Динамо” перемогло іспанську “Барселону” з рахунком 83:75.

Крім того, “Динамо-НПУ” двічі виходило у фінал Кубка європейських чемпіонів (1991, 1992), але обидва рази програвало італійській “Приолотці” (70:77 та 68:76 відповідно).

Найвизначніші гравці та тренери

У складі “Динамо-НПУ” виступало багато талановитих гравців, які здобули світову славу.

 • Ольга Булавка – видатна радянська та українська баскетболістка, чемпіонка Європи та світу, володар Кубка Ронкетті, найкраща баскетболістка Європи 1990 року.
 • Інна Покровська – радянська та українська баскетболістка, чемпіонка СРСР та України, володар Кубка Ронкетті.
 • Наталія Бондаренко – українська баскетболістка, чемпіонка України, володарка Кубка Ронкетті.
 • Людмила Ковальчук – українська баскетболістка, чемпіонка України, володарка Кубка Ронкетті.
 • Олена Федотова – українська баскетболістка, чемпіонка України, володарка Кубка Ронкетті.

Серед визначних тренерів “Динамо-НПУ” варто відзначити:

 • Анатолій Буяков – радянський та український тренер, який очолював команду в 1960-1970-х роках і привів її до перемоги в Кубку СРСР у 1978 році.
 • Володимир Бугаєнко – український тренер, який очолював команду в 1980-х роках і привів її до перемоги в Кубку Ронкетті в 1988 році.
 • Наталія Герасименко – українська тренерка, яка очолювала команду в 2000-х роках і привела її до перемоги в чемпіонаті України.

Сучасний стан команди

Сьогодні “Динамо-НПУ” є однією з провідних команд в Українській жіночій баскетбольній лізі. Вона регулярно посідає призові місця в чемпіонаті та бере участь у європейських кубках.

У сезоні 2022/23 “Динамо-НПУ” виступає під керівництвом тренера Олександра Скулки. Команда посідає друге місце в чемпіонаті України після першого кола.

Перспективи команди

“Динамо-НПУ” має великий потенціал і хороші перспективи на майбутнє. Команда має талановитих гравців та досвідченого тренера. Вона здатна боротися за найвищі місця в чемпіонаті України та представляти країну на міжнародній арені.

Висновок

“Динамо-НПУ” – одна з найвідоміших і найуспішніших жіночих баскетбольних команд в Україні та колишньому СРСР. Вона здобула безліч титулів та нагород, як на міжнародній, так і на українській арені. Команда з гордістю представляє м. Київ та Україну на міжнародних змаганнях. Завдяки професіоналізму гравців та тренерів “Динамо-НПУ” продовжує залишатися однією з лідируючих команд в Українській жіночій баскетбольній лізі.

Часті запитання

 1. Коли була заснована команда “Динамо-НПУ”?
  Команда “Динамо-НПУ” була заснована в 1929 році.
 2. Які найвищі досягнення команди на міжнародній арені?
  Найбільшим досягненням команди є перемога в Кубку Ронкетті в 1988 році.
 3. Скільки разів команда “Динамо-НПУ” ставала чемпіоном України?
  Команда “Динамо-НПУ” багаторазово ставала чемпіоном України.
 4. Хто є найвідомішими гравцями команди?
  Серед найвідоміших гравців команди Ольга Булавка, Інна Покровська, Наталія Бондаренко, Людмила Ковальчук, Олена Федотова.
 5. Хто є найвідомішими тренерами команди?
  Серед найвідоміших тренерів команди Анатолій Буяков, Володимир Бугаєнко, Наталія Герасименко.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *