Важно!
Сб. Мар 2nd, 2024

Світлана Олегівна Кузнєцова — легенда українського дзюдо та самбо

Хто така Світлана Кузнєцова?

Світлана Олегівна Кузнєцова — українська тренерка із дзюдо та самбо, майстерка спорту СРСР, заслужена працівниця фізичної культури і спорту України (2019). Вона народилася 1975 року в місті Запоріжжя. З дитинства захоплювалася спортом і вже у віці 10 років почала займатися дзюдо.

Спортивна кар'єра

Світлана Кузнєцова швидко досягла успіхів у дзюдо. У 1991 році вона стала чемпіонкою України серед юніорів, а у 1993 році — чемпіонкою України серед дорослих. У 1994 році вона виграла бронзову медаль на чемпіонаті Європи, а у 1995 році — срібну медаль на чемпіонаті світу.

У 1996 році Світлана Кузнєцова взяла участь в Олімпійських іграх в Атланті, де посіла 7-е місце. Після Олімпіади вона завершила свою спортивну кар'єру і перейшла на тренерську роботу.

Тренерська діяльність

Світлана Кузнєцова є одним з найуспішніших тренерів з дзюдо в Україні. Вона підготувала цілу плеяду видатних спортсменів, серед яких:

 • Олександр Усик — олімпійський чемпіон 2012 року, чемпіон світу 2011 року, чемпіон Європи 2011 та 2013 років.
 • Георгій Зантарая — олімпійський чемпіон 2016 року, чемпіон світу 2017 та 2018 років, чемпіон Європи 2016 та 2017 років.
 • Дар'я Білодід — олімпійська чемпіонка 2020 року, чемпіонка світу 2018 та 2019 років, чемпіонка Європи 2017 та 2019 років.

Світлана Кузнєцова є одним з найбільш титулованих тренерів з дзюдо в Україні. Вона підготувала 3 олімпійських чемпіонів, 5 чемпіонів світу та 7 чемпіонів Європи.

Досягнення та нагороди

Світлана Кузнєцова є майстром спорту СРСР, заслуженою працівницею фізичної культури і спорту України (2019). Вона нагороджена орденом «За заслуги» III ступеня (2012) та орденом княгині Ольги III ступеня (2016).

Висновок

Світлана Кузнєцова — одна з найвидатніших постатей в історії українського дзюдо та самбо. Вона є легендарною спортсменкою, успішним тренером та високопрофесійним педагогом. Світлана Кузнєцова виховала цілу плеяду видатних спортсменів, які прославили Україну на світовій арені. Вона є прикладом для наслідування для всіх, хто займається спортом або хоче присвятити своє життя тренерській діяльності.

Часто задавані питання

 1. Коли народилася Світлана Кузнєцова?
  Світлана Кузнєцова народилася 1975 року.

 2. Які спортивні досягнення Світлани Кузнєцової?
  Світлана Кузнєцова є майстром спорту СРСР, заслуженою працівницею фізичної культури і спорту України (2019). Вона нагороджена орденом «За заслуги» III ступеня (2012) та орденом княгині Ольги III ступеня (2016).

 3. Хто є найвідомішими вихованцями Світлани Кузнєцової?
  Світлана Кузнєцова підготувала цілу плеяду видатних спортсменів, серед яких Олександр Усик, Георгій Зантарая та Дар'я Білодід.

 4. Які тренерські методи використовує Світлана Кузнєцова?
  Світлана Кузнєцова є прихильницею індивідуального підходу до кожного спортсмена. Вона вважає, що кожен спортсмен має свої сильні та слабкі сторони, і тренер повинен враховувати це при складанні програми тренувань.

 5. Які плани Світлани Кузнєцової на майбутнє?
  Світлана Кузнєцова планує продовжувати тренерську діяльність і виховувати нових чемпіонів. Вона хоче, щоб Україна була однією з провідних країн в світовому дзюдо.

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *