Хто такий Михайло Маміашвілі

Михайло Маміашвілі – видатний радянський борець греко-римського стилю, олімпійський чемпіон, заслужений майстер спорту СРСР (1988) і заслужений тренер СРСР (1992). Його спортивна кар’єра сяяла яскравими перемогами та незабутніми моментами.

Народження і Раннє Дитинство

Михайло Маміашвілі народився 21 листопада 1963 року в місті Конотоп, Сумської області, що знаходиться в північно-східній Україні. Він був середньою дитиною у великій родині, де йому було прищеплено любов до спорту та традицій.

Спортивний Шлях до Олімпійського Золота

Займатися греко-римською боротьбою Михайло почав у 1977 році, в 14 років. Його тренером став Едуард Лузікіш. Він швидко проявив талант і почав досягати високих результатів на місцевих і республіканських змаганнях.

У 1981 році Маміашвілі перейшов до київського клубу “Динамо”, де був тренером Федір Назаренко. Під керівництвом цього видатного фахівця він розкрив свій потенціал і досяг найвищих результатів.

У 1984 році Михайло Маміашвілі став чемпіоном СРСР у ваговій категорії до 82 кг і був включений до складу збірної команди СРСР для участі в Олімпійських іграх в Лос-Анджелесі. Однак ці ігри були бойкотовані Радянським Союзом, і Маміашвілі довелося відмовитися від мрії про олімпійське золото.

Перемога на Олімпіаді в Сеулі

У 1988 році Маміашвілі знову став чемпіоном СРСР, і цього разу його включили до складу збірної команди СРСР для участі в Олімпійських іграх в Сеулі, Південна Корея. У ваговій категорії до 82 кг Михайло виступив блискуче, завоювавши золоту медаль і ставши олімпійським чемпіоном.

Ця перемога стала одним з найбільших досягнень у спортивній кар’єрі Маміашвілі і принесла йому заслужене визнання і повагу.

По завершенні Кар’єри

Після завершення спортивної кар’єри, Михайло Маміашвілі в 1992 році став заслуженим тренером СРСР і продовжив працювати в Київському спортивному інтернаті.

Він виховав багато відомих спортсменів, серед яких олімпійські чемпіони Вячеслав Олійник і Георгій Цурцумія.

Висновок

Михайло Маміашвілі є прикладом справжнього спортсмена і тренера. Він досяг великих висот у спорті, але ніколи не забував про важливість тренувань, дисципліни та наполегливої праці.

Часто Задаючі Питання

  1. Коли народився Михайло Маміашвілі?
  2. В якому році Маміашвілі став олімпійським чемпіоном?
  3. У якій ваговій категорії виступав Михайло Маміашвілі?
  4. Хто був тренером Маміашвілі?
  5. Яких видатних спортсменів виховав Михайло Маміашвілі?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *