Система кермування: ключовий елемент управління автомобілем

Що таке система кермування?

Система кермування – це важливий елемент будь-якого транспортного засобу, який забезпечує передачу руху від кермового колеса до коліс, дозволяючи водієві направляти автомобіль у бажаному напрямку. Існує безліч різноманітних конструкцій систем кермування, включаючи механічні, гідравлічні, електричні та електромеханічні, кожен з яких має свої переваги та недоліки.

Типи систем кермування

Механічні системи кермування є найпростішими і найстарішими, і вони працюють за принципом передачі механічної енергії від кермового колеса до коліс за допомогою системи тяг і важелів. Такі системи є надійними і недорогими, але вони можуть бути важкими і вимагають значних зусиль водія при маневруванні.

Гідравлічні системи кермування використовують гідравлічний насос для створення тиску рідини, яка потім передається до гідравлічного циліндра, розташованого в механізмі рульового управління. Цей тиск допомагає водієві повертати колеса з меншими зусиллями, що робить гідравлічну систему кермування зручнішою і чутливішою.

Електричні системи кермування використовують електродвигун для обертання рульового валу, що дозволяє водієві повертати колеса без використання гідравлічного масла. Такі системи є більш компактними і легкими, ніж гідравлічні, і вони не вимагають обслуговування.

Електромеханічні системи кермування поєднують в собі електричну та механічну системи, використовуючи електродвигун для підсилення механічного зв’язку між кермовим колесом і колесами. Такі системи забезпечують водієві легкість управління і чутливість, а також дозволяють реалізувати додаткові функції, такі як автоматичне паркування та контроль курсової стійкості.

Обслуговування системи кермування

Система кермування потребує регулярного обслуговування для забезпечення безпеки та надійності експлуатації автомобіля. Ось кілька рекомендацій щодо обслуговування системи кермування:

 • Перевіряйте рівень гідравлічної рідини в системі кермування та при необхідності доливайте її.
 • Оглядайте рульові тяги, наконечники рульових тяг та інші компоненти системи кермування на наявність пошкоджень або зносу.
 • Змащуйте рульові шарніри та інші рухомі компоненти системи кермування.
 • Перевіряйте стан ременя кермового насоса та при необхідності замініть його.
 • У автомобілях з електричною або електромеханічною системою кермування слід виконувати діагностику системи на наявність несправностей.

Усунення несправностей системи кермування

Якщо ви помітили будь-які ознаки несправності системи кермування, такі як тугий або нечутливий руль, сторонні звуки або вібрації при повороті коліс, або витік рідини з системи кермування, слід негайно звернутися до кваліфікованого автомеханіка.

Висновок

Система кермування є одним з найважливіших компонентів будь-якого транспортного засобу, забезпечуючи безпеку та контроль над автомобілем. Регулярне обслуговування та своєчасна заміна зношених або несправних деталей дозволять забезпечити надійну та безпечну експлуатацію системи кермування протягом усього терміну служби автомобіля.

Часті запитання:

 1. Яка система кермування краща: механічна, гідравлічна, електрична чи електромеханічна?
 2. Відповідь: Найкраща система кермування залежить від конкретного транспортного засобу та потреб водія. Механічні системи є надійними та недорогими, гідравлічні забезпечують легкість управління, електричні компактні та легкі, а електромеханічні поєднують в собі переваги електричної та механічної систем.

 3. Як часто потрібно обслуговувати систему кермування?
 4. Відповідь: Система кермування слід обслуговувати відповідно до рекомендацій виробника автомобіля. Зазвичай це включає перевірку рівня гідравлічної рідини, огляд компонентів на наявність пошкоджень або зносу та змащення рухомих частин.

 5. Які ознаки несправності системи кермування?
 6. Відповідь: Ознаки несправності системи кермування можуть включати тугий або нечутливий руль, сторонні звуки або вібрації при повороті коліс, витік рідини з системи кермування.

 7. Як уникнути несправностей системи кермування?
 8. Відповідь: Щоб уникнути несправностей системи кермування, слід регулярно обслуговувати її та своєчасно замінювати зношені або несправні деталі. Також важливо уникати наїзду на перешкоди, які можуть пошкодити компоненти системи кермування.

 9. Що робити, якщо ви помітили ознаки несправності системи кермування?
 10. Відповідь: Якщо ви помітили ознаки несправності системи кермування, слід негайно звернутися до кваліфікованого автомеханіка для діагностики та усунення несправності.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *