Філадельфія Нейвел Шипбярд: Історія легендарної верфі

Інтро

Хіба не чудово усвідомлювати себе частинкою історії, навіть якщо це опосередковано? Філадельфійська військово-морська верф, або Філадельфія Нейвел Шипбярд, за майже два століття свого існування зробила колосальний внесок у розвиток військово-морського флоту США. Сьогодні я пропоную вам зануритися в захоплюючу історію компанії, яка, на жаль, припинила свою діяльність, але назавжди залишилася в анналах історії американського кораблебудування.

Зародження верфі

Все почалося в далекому 1776 році, коли на вулицях Філадельфії, в районі, який сьогодні відомий як Пеннспорт, на світ з’явилась Філадельфійська військово-морська верф. Це був час зародження Сполучених Штатів, і на той момент верф стала першою в країні. Тоді на верфі було побудовано перший лінійний корабель «Франклін», який відіграв неабияку роль в історії Американської революції.

Поступовий розвиток

Минали роки, зростала і потреба в розширенні верфі. У 1871 році стартувала нова грандіозна ініціатива – будівництво нового підприємства. Воно розгорнулося на острові Ліга і стало не просто більшим, а велетенським!

Поштовх до розвитку міста

З розвитком верфі в Південній Філадельфії набирало обертів будівництво житлових районів і підприємств. Величезна кількість працівників верфі знайшли тут не тільки роботу, але й дім. Верф стала невід’ємною частиною міста і внесла вагомий вклад в його розвиток.

Героїчна праця в часи війни

Під час Другої світової війни верф Філадельфія Нейвел Шипбярд стала справжнім бджолиним вуликом. Пролунав заклик до цілодобової роботи, і близько 40 000 робітників відгукнулися на нього. Вони працювали позмінно, будували та ремонтували кораблі для американських ВМС, розуміючи, що від їхньої праці залежить доля країни.

Занепад і закриття

На жаль, як і все велике, верф зазнала занепаду. Згодом настали складніші часи, і в 1995 році було ухвалене рішення про її закриття. Це була глибоко сумна віха в історії верфі.

Висновок

Філадельфія Нейвел Шипбярд була не просто верф – це була історія, це були люди, це був внесок в обороноздатність і економіку країни. Хоча Філадельфійська військово-морська верф вже не функціонує, її спадщина продовжує жити в кораблях, які вона побудувала, і в серцях людей, які працювали там.

FAQ

1. Де була розташована Філадельфія Нейвел Шипбярд?


– Вона знаходилася у місті Філадельфія, штат Пенсільванія, США.

2. Коли була заснована верф?


– Верф була заснована в 1776 році.

3. Який був перший корабель, побудований на верфі?


– Першим кораблем був лінійний корабель «Франклін».

4. Наскільки великою була верф?


– Вона займала площу понад 100 акрів.

5. Скільки людей працювало на верфі під час Другої світової війни?


– Під час Другої світової війни на верфі працювало близько 40 000 робітників.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *