Лісовоз: Спеціалізований Транспорт для Перевезення Деревини

Що таке Лісовоз?

Лісовоз – це спеціалізований транспортний засіб, призначений для перевезення колод, брусів та інших лісоматеріалів.

Типи Лісовозів

Лісовози поділяються на два основних типи:

 • Дорожні лісовози, які призначені для доставки сировини у пункти збуту. Вони можуть бути як спеціалізованими автомобілями, так і звичайними вантажними автомобілями з відповідним обладнанням.
 • Позашляхові лісовози, які займаються вивезенням деревини з лісу та транспортуванням до деревооброблювального підприємства або різного роду пилорам. Ці лісовози будуються на базі вантажних авто підвищеної прохідності, при цьому встановлюючи додаткове обладнання для навантаження-розвантаження та додатково укріплюючи кузов.

Конструкція Лісовозів

Конструкція лісовоза залежить від його типу та призначення. Дорожні лісовози зазвичай мають звичайний корпус вантажного автомобіля з встановленим на ньому спеціальним обладнанням для перевезення лісоматеріалів. У свою чергу, позашляхові лісовози мають більш міцну конструкцію, спеціальні шини для бездоріжжя та додаткове обладнання для завантаження та розвантаження лісу.

Історія Лісовозів

Перші лісовози з’явилися в кінці XIX століття, коли почалася активна експлуатація лісових ресурсів. Спочатку це були прості платформи на колесах, які запрягали кіньми або волами. З часом лісовози еволюціонували і перетворилися на спеціалізовані транспортні засоби з потужними двигунами, міцними кузовами та сучасним обладнанням для перевезення лісоматеріалів.

Переваги Лісовозів

Лісовози мають ряд переваг перед іншими видами транспорту для перевезення лісоматеріалів:

 • Висока вантажопідйомність.
 • Можливість перевезення довгих і важких вантажів.
 • Хороша маневреність на бездоріжжі.
 • Спеціальне обладнання для завантаження та розвантаження.
 • Конструкція, що забезпечує безпеку перевезення лісоматеріалів.

Висновок

Лісовози є незамінним транспортом для лісової промисловості. Вони дозволяють перевозити великі обсяги лісоматеріалів з лісу на деревообробні підприємства. Лісовози мають спеціалізовану конструкцію, яка забезпечує високу вантажопідйомність, хорошу маневреність та безпеку перевезення лісоматеріалів.

Часто задаються питання

 1. Що таке лісовоз?
 2. Які бувають типи лісовозів?
 3. Як влаштований лісовоз?
 4. Яка історія лісовозів?
 5. Які переваги лісовозів?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *