M163 VADS

By admin Гру 30, 2023

M163 VADS (англ. M163 Vulcan Air Defense System (VADS)) – історія, розробка, характеристики та бойове застосування зенітної самохідної установки 1960-х років

– зенітна самохідна установка (ЗСУ), розроблена американською компанією General Electric Company в 1960-х роках. Вона була створена для посилення підрозділів ППО, озброєних зенітно-ракетними комплексами M48 «Чапаррел» і для забезпечення сухопутних військ засобами протиповітряної оборони.

Конструкція і озброєння M163 VADS

M163 VADS створено на базі бронетранспортера M113, який озброюється 20-мм скорострільною шестиствольною авіаційною гарматою з обертовим блоком стволів M61 Vulcan, встановленою у невеликій башті над корпусом. Гармата здатна робити 6000 пострілів за хвилину, що робить її дуже ефективною проти повітряних цілей. Крім того, M163 VADS оснащено радіолокаційною системою AN/VPS-2 для управління вогнем, яка дозволяє виявляти і відстежувати повітряні цілі на відстані до 18 кілометрів.

Бойове застосування M163 VADS

M163 VADS застосовувався у низці військових конфліктів, включаючи війну у В’єтнамі, війну у Перській затоці та війну в Іраку. У В’єтнамі M163 VADS використовувались для захисту американських баз і аеродромів від нападів в’єтнамських військових літаків і вертольотів. У війні у Перській затоці M163 VADS використовувалися для захисту американських військ від іракських літаків і ракет. В Іраку M163 VADS використовувалися для захисту американських військ від атак іракських повстанців.

Переваги і недоліки M163 VADS

До переваг M163 VADS можна віднести високу скорострільність, точність і ефективність проти повітряних цілей. Також M163 VADS має невеликі розміри і масу, що робить його легкотранспортабельним. Недоліками M163 VADSє мала дальність стрільби і відсутність броні, що робить його вразливим до вогню противника. Також M163 VADS не має можливості стріляти по наземних цілях.

M163 VADS сьогодні

M163 VADS сьогодні залишається на озброєнні армій декількох країн, включаючи США, Ізраїль і Єгипет. Однак поступово він замінюється більш сучасними ЗСУ, такими як M2 Bradley и Gepard.

Висновок

M163 VADS – це ефективна зенітна самохідна установка, яка використовувалася у низці військових конфліктів. Її перевагами є висока скорострільність, точність і ефективність проти повітряних цілей, а також невеликі розміри і маса. Однак недоліками M163 VADS є мала дальність стрільби і відсутність броні, що робить його вразливим до вогню противника. Також M163 VADS не має можливості стріляти по наземних цілях. Сьогодні M163 VADS залишається на озброєнні армій декількох країн, включаючи США, Ізраїль і Єгипет. Однак поступово він замінюється більш сучасними ЗСУ.

Часті запитання

  1. Які основні характеристики M163 VADS?
  2. Які переваги і недоліки M163 VADS?
  3. Де застосовувався M163 VADS?
  4. Чому M163 VADS поступово виводиться з експлуатації?
  5. Які більш сучасні ЗСУ замінюють M163 VADS?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *