AGM-114 Hellfire: Технологічно передова протитанкова ракета


Огляд

AGM-114 Hellfire – це американська керована протитанкова ракета класу “повітря-земля”, яка запускається з закритої позиції без прямого візуального контакту з ціллю. Вона може бути запущена з гелікоптерів, літаків, безпілотних апаратів та наземних транспортних засобів. Hellfire скеровується на ціль променем лазера або іншими системами наведення.


Історія та розвиток

Розробка Hellfire розпочалася в 1970-х роках як спільний проект Армії США та ВПС США. Перші випробування ракети відбулися в 1982 році, а в 1984 році вона була прийнята на озброєння. З того часу Hellfire зазнала численних модифікацій та оновлень, щоб відповідати вимогам сучасного бою.


Характеристики та можливості

AGM-114 Hellfire має довжину близько 1,7 метра та діаметр 178 міліметрів. Вона має масу від 45 до 49 кілограмів, залежно від версії. Ракета оснащена тандемною бойовою частиною, яка здатна пробивати броню товщиною до 1 метра. Hellfire може бути запущена з відстані до 8 кілометрів і має швидкість польоту до 1 300 кілометрів на годину.


Варіанти та модифікації

Існує кілька варіантів ракети Hellfire, кожен з яких має свої особливості та призначення. Основні варіанти включають:

* AGM-114A: Базова версія ракети з наведенням по лазерному променю.
* AGM-114B: Варіант з наведенням по радіолокаційному променю.
* AGM-114C: Варіант з наведенням по інерційній навігаційній системі та супутниковому наведенню.
* AGM-114F: Варіант з наведенням по тепловому зображенню.
* AGM-114K: Варіант з наведенням по лазерному променю та розширеною дальністю польоту.


Бойове застосування

AGM-114 Hellfire широко використовувалася в бойових діях по всьому світу, включаючи війни в Перській затоці, Югославії, Афганістані та Іраку. Ракета зарекомендувала себе як ефективна зброя проти танків, броньованих машин та інших наземних цілей. Hellfire також використовувалася для знищення будівель, транспортних засобів та інших об’єктів.


Висновок

AGM-114 Hellfire є потужною та універсальною протитанковою ракетою, яка зарекомендувала себе в бойових діях. Вона продовжує залишатися основною зброєю для збройних сил США та їх союзників по всьому світу.


Поширені запитання

1. Яка дальність польоту ракети Hellfire?
Дальність польоту ракети Hellfire залежить від варіанту, але зазвичай становить від 4 до 8 кілометрів.
2. Яка швидкість польоту ракети Hellfire?
Швидкість польоту ракети Hellfire становить близько 1 300 кілометрів на годину.
3. Які існують варіанти ракети Hellfire?
Існує кілька варіантів ракети Hellfire, кожен з яких має свої особливості та призначення. Основні варіанти включають AGM-114A, AGM-114B, AGM-114C, AGM-114F та AGM-114K.
4. Де використовувалася ракета Hellfire?
Ракета Hellfire широко використовувалася в бойових діях по всьому світу, включаючи війни в Перській затоці, Югославії, Афганістані та Іраку.
5. Які цілі вражає ракета Hellfire?
Ракета Hellfire використовується для знищення танків, броньованих машин, будівель, транспортних засобів та інших об’єктів.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *