Yokosuka L3Y: Небесний Працівник Імперського Флоту Японії

Початок 30-х років ХХ століття став періодом стрімкого розвитку авіації. Не минула ця тенденція і Японію. В 1936 році Міністерство морської оборони Японії замовило компанії Yokosuka Naval Arsenal створення багатоцільового літака. Розробкою керував молодший капітан Джіро Horikoshi, майбутній творець славнозвісного винищувача Mitsubishi A6M Zero. Перед конструкторами ставилося завдання створити літак, здатний виконувати функції військово-транспортного, пасажирського та бомбардувального.

Конструкція Літака

Yokosuka L3Y був суцільнометалевим високопланом з двома двигунами Mitsubishi MK4B, прихованими під аеродинамічними обтічниками. Обидва мотори мали потужність 850 кінських сил. Це робило машину досить потужною – максимальна швидкість літака складала 390 кілометрів на годину. L3Y мав простору вантажну кабіну, розміром 12,4 метра в довжину, 2,3 в ширину і 3 метри у висоту. Об’єм кабіни становив 69 кубічних метрів.

Залежно від поставлених завдань, літак міг бути оснащений різним обладнанням. Стандартний варіант передбачав наявність пасажирських крісел або місць для нош. Літак міг використовуватись для перевезення вантажів, загальною масою до 3,5 тонни.

Для захисту від ворожих винищувачів, L3Y мав два 7,7-міліметрові кулемети. Один розміщувався в передній частині фюзеляжу, в місці кріплення крила, а інший в задній частині турелі. Також літак міг бути озброєний трьома 250-кілограмовими бомбами, якщо передбачалося виконання бомбардувальних завдань.

Роль У Другій Світовій Війні

L3Y ще до початку Другої світової війни став важливою частиною Імперського флоту Японії. У грудні 1941 року, на момент нападу на Перл-Харбор, в експлуатації перебувало понад сто L3Y. Згодом їх кількість тільки зростала.

Літак широко використовувався під час боїв на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Він виконував різноманітні функції, від перевезення особового складу та вантажів, до виконання бойових завдань. Часто L3Y використовувалися для висадки десанту, оскільки могли перевозити невеликі підрозділи солдатів і обладнання.

Тіна: Кодова Назва Союзників

У 1942 році, союзні війська присвоїли L3Y кодову назву “Тіна”. Це ім’я стало широко відоме, особливо після битви в Кораловому морі, де кілька L3Y використовувалися для транспортування японських солдатів та обладнання.

Завершення Виробництва

Виробництво L3Y припинилося в 1944 році, після випуску близько 1000 літаків. Основною причиною було те, що до того часу Японія зазнала ряд серйозних поразок у війні, і її авіаційна промисловість була ослаблена. Крім того, союзні війська почали отримувати нові, більш сучасні літаки, які перевершували L3Y за своїми характеристиками.

Висновок

Yokosuka L3Y був багатоцільовим літаком, який відіграв важливу роль у Другій світовій війні. Він використовувався для перевезення особового складу та вантажів, висадки десанту, а також для виконання бойових завдань. L3Y був одним з найнадійніших і універсальних літаків Імперського флоту Японії. Його надійність і багатофункціональність були високо оцінені японськими пілотами.

Часті Запитання

 1. Скільки L3Y було випущено?

  Близько 1000.

 2. Які країни використовували L3Y?

  Тільки Японія.

 3. Які були основні функції L3Y?

  Транспорт, десант, бомбардування.

 4. Яка максимальна швидкість L3Y?

  390 кілометрів на годину.

 5. Які двигуни використовувалися у L3Y?

  Mitsubishi MK4B.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *