DeLorean DMC-12: Легендарний спорткар із кінофраншизи «Назад у майбутнє»

# Історія створення DeLorean DMC-12 #

У 1975 році Джон Делореан, колишній топ-менеджер General Motors, заснував компанію DeLorean Motor Company із амбітним планом виробляти спортивні автомобілі класу люкс. Він обрав для свого дітища назву DMC-12, де «DMC» розшифровувалося як «DeLorean Motor Company», а «12» вказувало на 12-циліндровий двигун, який планувалося встановити на автомобіль.

# Дизайн DMC-12 #

Дизайн DeLorean DMC-12 був розроблений знаменитим автодизайнером Джорджетто Джуджаро. Автомобіль відразу привертав увагу своїми незвичайними дверима типу «крило чайки», які відкривалися вгору. Також вражали його гладкі лінії, футуристичний вигляд та кузов із нержавіючої сталі, який не піддавався корозії.

# Технічні характеристики DeLorean DMC-12 #

Під капотом DeLorean DMC-12 розміщувався 2,8-літровий двигун V6 потужністю 130 кінських сил. Цього було достатньо, щоб розігнати автомобіль до 100 км/год за 8,5 секунд. Максимальна швидкість становила 209 км/год.

# Випуск та продаж DeLorean DMC-12 #

DeLorean DMC-12 почав вироблятися у 1981 році на заводі в Північній Ірландії. Однак через фінансові проблеми компанії виробництво було припинено вже у 1982 році. За цей час було виготовлено близько 9 тисяч екземплярів моделі.

# DeLorean DMC-12 у кінофраншизі «Назад у майбутнє» #

Знаменитим DeLorean DMC-12 став завдяки своєму використанню у кінофраншизі «Назад у майбутнє». У фільмі автомобіль був переобладнаний у машину часу, яка дозволяла головним героям подорожувати в минуле та майбутнє.

# Спадщина DeLorean DMC-12 #

DeLorean DMC-12 є одним із найкультовіших автомобілів в історії автопрому. Він став символом 1980-х років та досі викликає захоплення у любителів автомобілів по всьому світу.

# Часті питання про DeLorean DMC-12 #

1. Скільки було виготовлено екземплярів DeLorean DMC-12?
2. Які технічні характеристики має DeLorean DMC-12?
3. Чому виробництво DeLorean DMC-12 було припинено?
4. Як DeLorean DMC-12 став культовим автомобілем?
5. Чи можна сьогодні придбати DeLorean DMC-12?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *