25-мм протитанкова гармата зразка 1934 року (SA-L): Ефективна протитанкова система передвоєнного періоду

У міжвоєнний період протитанкові гармати різних калібрів стали невід’ємною частиною озброєння піхотних та кавалерійських підрозділів більшості армій світу. Одним із найвідоміших протитанкових знарядь тієї епохи була французька 25-мм гармата зразка 1934 року (SA-L), розроблена фірмою Hotchkiss.

Огляд протитанкової гармати SA-L:

 • Країна-виробник: Франція
 • Компанія-розробник: Hotchkiss
 • Рік прийняття на озброєння: 1934
 • Калібр: 25 мм
 • Вага: 450 кг
 • Довжина: 1,83 м
 • Швидкість стрільби: 20 пострілів за хвилину
 • Бронепробиваність: 40 мм на відстані 100 м
 • Обслуга: 3 особи

Авангардний дизайн та вогнева міць:

25-мм гармата SA-L була спроектована з урахуванням тогочасних вимог до протитанкових гармат, зокрема мобільності, легкості та потужності. Ця гармата була відносно легкою, що дозволяло її швидко переміщати та розгортати на полі бою. 25-мм снаряди, які вона випускала, мали вражаючу бронепробивність, що робило цю гармату ефективною проти танків того часу.

Широке застосування та бойовий досвід:

Протитанкова гармата SA-L стала основним протитанковим засобом французької армії у 1930-х роках. Вона широко використовувалась у піхотних та кавалерійських підрозділах як на території самої Франції, так і в її колоніях. Крім того, SA-L експортувалась до багатьох країн, включаючи Велику Британію, Румунію, Туреччину та Фінляндію. Під час Зимової війни 1939-1940 років та на початковому етапі Другої світової війни, 25-мм гармати “Гочкис” активно застосовувались проти радянських танків.

Підсумок:

Протитанкова гармата SA-L була передовою протитанковою системою міжвоєнного періоду. Її мобільність, вогнева потужність та відносно невелика вага зробили її популярною серед багатьох армій світу. 25-мм гармата SA-L відіграла важливу роль у бойових діях під час Зимової війни та на початковому етапі Другої світової війни, а після окупації Франції німцями перебувала на озброєнні тилових підрозділів Третього Рейху та його союзників.

Часто задаються питання:

 1. Яким був калібр гармати SA-L?
  Відповідь: 25 мм
 2. Яка була вага гармати SA-L?
  Відповідь: 450 кг
 3. Яка була швидкість стрільби гармати SA-L?
  Відповідь: 20 пострілів за хвилину
 4. Яка була бронепробиваність гармати SA-L?
  Відповідь: 40 мм на відстані 100 м
 5. В яких країнах була на озброєнні гармата SA-L?
  Відповідь: Франція, Велика Британія, Румунія, Туреччина, Фінляндія та інші

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *