R35

By admin Гру 29, 2023

Легкий танк R 35: Історія, характеристики та застосування у Другій світовій війні

Французький піхотний танк R 35

Заміна FT-17

У 1930-х роках французька армія усвідомила необхідність заміни застарілого танка FT-17, який використовувався ще під час Першої світової війни, як танк супроводу піхоти. У 1934 році розпочалась розробка нового легкого танка, який отримав позначення R 35.

Конструкція і бронювання

R 35 був легким танком з класичним компонуванням. Корпус і башта були зроблені з катаної броні товщиною до 40 мм. Танк мав екіпаж з двох осіб: командира та механіка-водія. Озброєння складалося з 37-мм гармати SA 18 та одного 7,5-мм кулемета MAC 31.

Серійне виробництво і експлуатація

Французька армія

Серійне виробництво R 35 розпочалось у 1935 році і тривало до 1940 року. За цей час було випущено 1630 танків, що зробило його найбільш масовим французьким танком міжвоєнного періоду. R 35 активно використовувався французькою армією, а також поставлявся на експорт в інші країни, як Польщу, Румунію та Югославію.

Експорт

R 35 експортувався у Велику Британію, Польщу, Румунію, Югославію, Туреччину, Грецію та Японію. Загальний обсяг експорту склав близько 560 танків.

Застосування у Другій світовій війні

Франція

R 35 активно використовувався Францією у бойових діях 1940 року. Французькі танки брали участь у боях на території Франції, Бельгії та Нідерландів. Втрати R 35 були значними, багато танків були знищені німецькими військами.

Німеччина

Після капітуляції Франції в 1940 році, німці захопили велику кількість танків R 35. Ці танки були перейменовані в Panzerkampfwagen 35R 731 (f) і використовувалися німецькою армією до 1944 року. Вони використовувалися як навчальні і як танки підтримки піхоти.

Оцінка та спадщина

Бойові якості

R 35 був легким танком з непоганими бойовими характеристиками. Він був добре захищений, мав гарне озброєння і був досить мобільним. Однак, танк був повільним і не мав достатньої потужності для подолання пересіченої місцевості.

Історичне значення

R 35 був першим французьким танком, який масово використовувався у Другій світовій війні. Він брав участь у боях на території Франції, Бельгії та Нідерландів. Після війни R 35 був знятий з озброєння і замін

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *