Баламут Олександр Миколайович: Легенда українського хокею

Хто Такий Баламут Олександр Миколайович?

Олександр Миколайович Баламут – це видатна особистість у світі українського хокею.
Народився він 23 листопада 1933 року в місті Горохів, що на Волині, а помер 10 листопада 2009 року в цьому ж місті. Олександр залишив яскравий слід у історії хокею як майстер спорту, заслужений тренер України, член збірних команд СРСР та України, а також почесний громадянин Волині.

Хокейний Шлях Баламута

Кар’єра Баламута в хокеї розпочалася у 1952 році, коли він приєднався до команди “Локомотив” з міста Харків. Як гравець, Олександр вирізнявся своєю швидкістю, маневреністю та гострим кидком, що дозволило йому досягти значних успіхів у вищих дивізіонах радянського чемпіонату.

Успіхи в Команді Києва

У 1960 році Баламут перейшов до команди “Динамо” з міста Київ, де провів найбільш значну частину своєї кар’єри. У складі київського “Динамо” Олександр шість разів ставав чемпіоном України, двічі вигравав Кубок СРСР і брав участь у фіналах чемпіонату СРСР.

Успіхи в Збірних Командах

Крім успіхів на клубному рівні, Баламут також був незамінним гравцем збірних команд СРСР та України. У складі збірної СРСР Олександр брав участь у двох чемпіонатах світу, завоювавши золото в 1963 році та бронзу в 1964 році. У складі збірної України Баламут виступав на зимових Олімпійських іграх 1964 року в Інсбруку, Австрії.

Тренерська Кар’єра

Після завершення ігрової кар’єри, Баламут розпочав тренерську діяльність. У 1974 році він очолив київське “Динамо”, яке під його керівництвом завоювало три чемпіонські титули України і два Кубки СРСР. З 1981 року Баламут був головним тренером збірної України, яка під його керівництвом вийшла до вищого дивізіону чемпіонату світу.

Спадщина і Вшанування Пам’яті

Олександр Баламут залишив по собі багату спадщину як гравець і тренер, який виховав цілу плеяду видатних хокеїстів. У 1995 році він був включений до Зали слави українського хокею, а в 2009 році йому присвоїли звання почесного громадянина міста Горохів. На честь Баламута названий міжнародний турнір з хокею, який щорічно проводиться в Україні.

Висновок

Олександр Баламут – це справжня легенда українського хокею. Його блискуча кар’єра як гравця і тренера, а також його внесок у розвиток хокею в Україні залишаються незабутніми і надихають нові покоління спортсменів і вболівальників.

5 Часто Задаваних Питань Про Баламута Олександра Миколайовича:

1. У яких командах грав Баламут Олександр Миколайович?
2. Яких успіхів досяг Баламут як гравець у складі збірної СРСР?
3. Яких успіхів досяг Баламут як гравець у складі збірної України?
4. Яких успіхів досяг Баламут як тренер київського “Динамо”?
5. Яких успіхів досяг Баламут як тренер збірної України?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *