Транс’європейські транспортні мережі (TEN-T): Європа на шляху до інтегрованого транспорту

Транс’європейські транспортні мережі (TEN-T): Європа на шляху до інтегрованого транспорту

Політика та стратегія

що з’єднують 28 держав-членів Європейського Союзу, а також низку інших країн, таких як Норвегія, Ісландія та Швейцарія. Основною метою TEN-T є створення інтегрованої транспортної мережі, що дозволить:

 • легко переміщати людей і товари по всьому континенту
 • посилити конкурентоспроможність Європи в глобальній економіці
 • сприяти економічному зростанню та створенню робочих місць
 • зменшити шкоду для навколишнього середовища

Історія та розвиток

Ця ініціатива була ініційована Європейським Союзом на початку 1990-х років у відповідь на зростаючу потребу в поліпшеній транспортній інфраструктурі. У 1996 році була прийнята «Біла книга з транспорту», яка встановила цілі та пріоритети TEN-T. З тих пір мережа TEN-T постійно розширювалася та вдосконалювалася, і на сьогоднішній день вона охоплює понад 100 000 кілометрів автомагістралей, понад 90 000 кілометрів залізниць, понад 20 000 кілометрів внутрішніх водних шляхів та понад 800 портів.

Принципи та цілі

TEN-T заснована на наступних принципах:

 • збалансований та сталий розвиток: мережа повинна сприяти економічному зростанню та покращенню добробуту, не завдаючи шкоди довкіллю
 • інтеграція та сумісність: мережа повинна бути інтегрована з національними транспортними мережами та сумісна з іншими видами транспорту, такими як авіація та морський транспорт
 • ефективність та дієвість: мережа повинна бути ефективною та дієвою, щоб забезпечити швидке та надійне переміщення людей та товарів
 • фінансова стійкість: мережа повинна бути фінансово стійкою, щоб забезпечити її довгостроковий розвиток та експлуатацію
 • міжнародне співробітництво: мережа повинна бути відкрита для міжнародного співробітництва, щоб сприяти регіональній інтеграції та глобальній торгівлі

Проекти TEN-T

Протягом багатьох років TEN-T реалізувала ряд великих інфраструктурних проектів. Деякі з найважливіших проектів включають:

 • Коридор Берлін-Палермо: цей коридор з’єднує Північну і Південну Європу, проходячи через Німеччину, Австрію, Італію та Сицилію. Він включає автомагістралі, залізничні лінії та порти.
 • Коридор Північне Море-Балтійське море: цей коридор з’єднує Північне море з Балтійським морем, проходячи через Данію, Швецію, Фінляндію та Естонію.
 • Коридор Ліон-Турин-Трієст-Каподистрія: цей коридор з’єднує Францію, Італію та Словенію з рештою Європи. Він включає автомагістралі, залізничні лінії та порти.
 • Залізнична лінія швидкісного руху Мадрид-Барселона-Париж: ця лінія з’єднує Іспанію та Францію з Північною Європою. Вона дозволяє скоротити час у дорозі між цими містами на кілька годин.

Переваги та перспективи

TEN-T приносить ряд переваг для Європи:

 • покращення переміщення: мережа дозволяє людям і товарам переміщатися по Європі швидше, простіше та надійніше
 • зміцнення економіки: мережа сприяє економічному зростанню та створенню робочих місць, а також підвищує конкурентоспроможність Європи на світовому ринку
 • зменшення забруднення: мережа допомагає скоротити забруднення повітря та води, а також зменшує викиди парникових газів
 • поліпшення безпеки: мережа дозволяє підвищити безпеку дорожнього руху, а також безпеку на залізниці та на воді

У найближчому майбутньому планується продовжувати розвивати та розширювати TEN-T, щоб ще більше покращити транспортне сполучення в Європі. Вже зараз проект TEN-T є одним з найбільших і найамбітніших інфраструктурних проектів у світі, і він відіграє ключову роль у розвитку та процвітанні Європи.

Часті запитання

 1. Що таке TEN-T?
 2. TEN-T – це Транс’європейські транспортні мережі, інфраструктурний проект, метою якого є удосконалення автомагістралей, залізниць, внутрішніх водних шляхів, а також комплексне координування всієї системи.

 3. Які цілі TEN-T?
 4. Основною метою TEN-T є створення інтегрованої транспортної мережі, що дозволить легко переміщати людей і товари по всьому континенту, посилити конкурентоспроможність Європи в глобальній економіці, сприяти економічному зростанню та створенню робочих місць, а також зменшити шкоду для навколишнього середовища.

 5. Які принципи лежать в основі TEN-T?
 6. TEN-T заснована на принципах збалансованого та сталого розвитку, інтеграції та сумісності, ефективності та дієвості, фінансової стійкості та міжнародного співробітництва.

 7. Наскільки велика мережа TEN-T?
 8. Сьогодні TEN-T охоплює понад 100 000 кілометрів автомагістралей, понад 90 000 кілометрів залізниць, понад 20 000 кілометрів внутрішніх водних шляхів та понад 800 портів.

 9. Які переваги приносить TEN-T?
 10. TEN-T приносить ряд переваг для Європи: покращення переміщення, зміцнення економіки, зменшення забруднення, поліпшення безпеки.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *