Біг є одним з найпоширеніших видів фізичної активності. Він не тільки покращує фізичну форму, але й сприяє здоров’ю в цілому. Під час бігу задіяні різні м’язові групи. У цій статті ми розглянемо, які саме м’язи працюють під час бігу і як їх потрібно тренувати для поліпшення результатів.

М’язи ніг

Одна з головних м’язових груп, що задіяна при бігу, – це м’язи ніг. Це включає квадрицепси, які знаходяться на передній частині стегна, і внутрішні та зовнішні підколінні м’язи. Квадрицепси забезпечують розгинання стегна, а підколінні м’язи контролюють згинання коліна. Крім того, м’язи щиколотки – це м’язи, які відповідають за піднімання стопи.

М’язи стегна

Під час бігу задіяні також м’язи стегна. М’язи ягодиць – це найбільші м’язи в цій зоні. Вони забезпечують силу під час відштовхування від землі, сприяючи руху вперед. Крім того, задні м’язи стегна (біцепси бедра) також задіяні під час бігу. Вони допомагають контролювати згинання стегна.

М’язи ягодиць

М’язи ягодиць є надзвичайно важливими для бігу. Вони забезпечують стабільність та контролюють рух тазу, а також підтримують правильну поставу під час бігу. М’язи ягодиць мають бути сильними, щоб забезпечити ефективне відштовхування від землі.

М’язи кора

Не можна забувати про роль м’язів кора під час бігу. М’язи кора, такі як прямий і скосений живіт, спинний прямий м’яз і м’язи крижа, допомагають підтримувати правильне положення тіла під час руху. Вони забезпечують стабільність та контроль, що дуже важливо для запобігання травмам та поліпшення ефективності бігу.

Тренування м’язів для покращення бігу

Для поліпшення результатів в бігу, важливо тренувати всі задіяні м’язові групи. Основна техніка тренування – це змішання тренування силових вправ для м’язів ніг з тренуванням м’язів кора. Це допоможе зміцнити м’язи і забезпечити більшу стабільність та контроль під час бігу.

Тренування м’язів ніг:

 • Серія вправ на квадрицепси, таких як присідання і спускання на одну ногу;
 • Вправи на підколінні м’язи, такі як станова тяга і вправи зі штангою;
 • Вправи на м’язи щиколотки, такі як піднімання на носки і скакалка.

Тренування м’язів кора:

 • Прес, включаючи прес з підніманням ніг, прес з обертанням;
 • Вправи для спини, такі як гімнастика на перекладині та гіперекстензія;
 • Вправи на м’язи крижа, такі як планка і бокова планка.

Тренування м’язів ніг і кора підвищує силу, витривалість та стабільність, що в свою чергу сприяє покращенню результатів у бігу.

Висновок

Під час бігу задіяні різні м’язові групи, включаючи м’язи ніг, стегна, ягодиць та м’язи кора. Тренування всіх цих м’язів є важливим для поліпшення результатів у бігу. Необхідно розробити регулярну тренувальну програму, яка охоплює вправи для м’язів ніг і кора з метою зміцнення та покращення стабільності та контролю під час бігу.

Часті запитання

 1. Які м’язи задіяні найбільше під час бігу?
 2. Чому важливо тренувати м’язи кора для поліпшення результатів у бігу?
 3. Які вправи можна рекомендувати для тренування м’язів ніг?
 4. Як тренування м’язів кора впливає на стабільність під час бігу?
 5. Як часто потрібно тренувати м’язи для досягнення кращих результатів у бігу?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *