Відмінності між адміністративним стягненням і кримінальним покаранням

Адміністративне стягнення та кримінальне покарання є двома різними видами юридичної відповідальності, які застосовуються до осіб за порушення закону. Незважаючи на те, що обидві форми покарання мають на меті захистити суспільство, між ними існують суттєві відмінності.

Характер порушення

Найбільш фундаментальною відмінністю між адміністративним стягненням і кримінальним покаранням є характер порушення. Адміністративні правопорушення є менш серйозними порушеннями, які не становлять значної загрози для громадського порядку. До прикладів адміністративних правопорушень належать порушення правил дорожнього руху, дрібне хуліганство та незначні порушення громадського порядку.

З іншого боку, кримінальні злочини є більш серйозними порушеннями, які становлять значну загрозу для суспільства. До прикладів кримінальних злочинів належать вбивство, крадіжка, грабіж та зґвалтування.

Мета покарання

Мета адміністративного стягнення та кримінального покарання також відрізняється. Метою адміністративного стягнення є не стільки покарати порушника, скільки запобігти подальшим правопорушенням і виховати почуття відповідальності.

Мета кримінального покарання, з іншого боку, є більш каральною. Його метою є покарати порушника, стримати інших від скоєння подібних злочинів і захистити суспільство від загрозливих осіб.

Вид покарання

Види покарання, які застосовуються до адміністративних правопорушень та кримінальних злочинів, також відрізняються. Адміністративні стягнення зазвичай включають штрафи, громадські роботи, попередження та адміністративний арешт.

Кримінальні покарання, як правило, є більш суворими і можуть включати позбавлення волі, штрафи, громадські роботи та умовне засудження.

Підстава для притягнення до відповідальності

Підстави для притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності також відрізняються. Адміністративні правопорушення розглядаються у справах про адміністративні правопорушення, які зазвичай розглядаються в адміністративних комісіях або судах.

Кримінальні злочини розглядаються у справах про кримінальні злочини, які розглядаються в судах.

Законна сила рішення

Законна сила рішення про накладення адміністративного стягнення та кримінального покарання також відрізняється. Рішення про накладення адміністративного стягнення зазвичай є остаточним і не підлягає оскарженню.

Рішення про накладення кримінального покарання може бути оскаржене в апеляційному порядку, а в деяких випадках навіть скасоване або змінено.

Наслідки

Наслідки для особи, яка притягується до адміністративної чи кримінальної відповідальності, також відрізняються. Адміністративні стягнення не залишають судимості і не впливають на репутацію особи.

Кримінальні покарання, з іншого боку, можуть залишити судимість і негативно вплинути на репутацію та кар’єру особи.

Заключні зауваження

Адміністративне стягнення та кримінальне покарання є двома важливими інструментами правової системи для забезпечення порядку та захисту суспільства. Незважаючи на те, що обидві форми покарання мають однакову мету, між ними існують суттєві відмінності в характері порушення, меті покарання, видах покарання, підставах для притягнення до відповідальності, законній силі рішення та наслідках для особи.

Запитання 1:
Яка основна відмінність між адміністративним стягненням та кримінальним покаранням?

Відповідь:
Головною відмінністю є тяжкість скоєного правопорушення. Адміністративні правопорушення вважаються менш суспільно небезпечними, ніж кримінальні злочини. Вони не завдають істотної шкоди суспільству та не є злочинами. Натомість кримінальні злочини є більш серйозними порушеннями закону, які спричиняють серйозну шкоду суспільству та караються суворіше.

Запитання 2:
Які види відповідальності передбачені за адміністративні та кримінальні порушення?

Відповідь:
За вчинення адміністративних правопорушень передбачено такі види відповідальності: попередження, штраф, виправні роботи, адміністративний арешт, позбавлення спеціального права або конфіскація предмета правопорушення. Кримінальні злочини караються більш суворо: позбавленням волі, обмеженням волі, штрафом, позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, позбавленням військового або спеціального звання.

Запитання 3:
Хто має право розглядати справи про адміністративні правопорушення та кримінальні справи?

Відповідь:
Справи про адміністративні правопорушення розглядаються адміністративними комісіями, судами, посадовими особами, уповноваженими на складання протоколів про адміністративні правопорушення. Кримінальні справи розглядаються виключно судами.

Запитання 4:
Чи можна оскаржити рішення про притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності?

Відповідь:
Рішення про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржене в адміністративному порядку до вищестоящих службових осіб або органів або до суду. Рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності може бути оскаржене в апеляційному та касаційному порядках.

Запитання 5:
Що слід враховувати при виборі заходу адміністративного або кримінального покарання?

Відповідь:
При виборі заходу адміністративного або кримінального покарання враховуються такі фактори: характер вчиненого правопорушення, ступінь його суспільної небезпечності, особу правопорушника, його вік, стан здоров'я, матеріальне становище та інші обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *