Сегунда Дивізіон – Друга за престижністю футбольна ліга Іспанії

Зміст

 • Історія Сегунди Дивізіон
 • Формат змагань
 • Команди та стадіони
 • Продвиження та пониження
 • Рекорди та цікаві факти
 • Запитання, що часто задаються

Історія Сегунди Дивізіон

Сегунда Дивізіон була заснована у 1929 році як друга за значимістю футбольна ліга Іспанії. Першим чемпіоном турніру став "Севілья". До 1977 року формат змагань неодноразово змінювався, а кількість команд-учасниць коливалась від 10 до 16. З 1977 року формат і формат Сегунди Дивізіон залишається незмінним.

Формат змагань

Сегунда Дивізіон складається з 22 команд, які проводять між собою по два матчі (вдома та в гостях). Загалом команди грають 42 матчі за сезон, який триває з серпня по травень. Три найсильніші команди виходять до Прімери (вищої футбольної ліги Іспанії), а чотири найслабші вибувають до Сегунди Дивізіон Б.

Команди та стадіони

У Сегунди Дивізіон виступають команди з різних регіонів Іспанії. Найбільш відомими клубами ліги є "Реал Ов'єдо", "Спортінг Хіхон", "Реал Вальядолід" та "Мальорка". Матчi rozgryваються на стадіонах, місткістю від 5 до 30 тисяч глядачів. Найбільшим стадіоном ліги є "Молінон" у Хіхоні, який вміщує понад 30 тисяч глядачів.

Продвиження та пониження

Три найкращі команди Сегунди Дивізіон безпосередньо виходять до Прімери. Четверта і п'ята команди беруть участь у плей-оф з четвертою та п'ятою командами з Прімери за право виходу до вищого дивізіону. Чотири найслабкіші команди Сегунди Дивізіон вибувають до Сегунди Дивізіон Б.

Рекорди та цікаві факти

*найбільше чемпіонських титулів Сегунди Дивізіон має "Депортіво", який вигравав турнір 5 разів.
*команда "Тенерифе" провела у Сегунди Дивізіон найбільше сезонів – 43.
*нападаючий "Ельче" Ніно був найкращим бомбардиром Сегунди Дивізіон у 1999-2000 роках, забивши 25 голів.
*найбільша перемога у Сегунди Дивізіон була зафіксована у матчі між "Еспаньйолом" та "Тенерифе" у сезоні 1984-85 (9:0 на користь "Еспаньола").

Сегунда Дивізіон – це висококонкурентна футбольна ліга, яка виступає трампліном для клубів, які прагнуть вийти до Прімери. За багато років ліга подарувала вболівальникам багато емоційних моментів, а її команди демонструють високий рівень футболу. Сегунда Дивізіон продовжує відігравати важливу роль у розвитку футболу в Іспанії.

Запитання, що часто задаються

 1. Яка кількість команд виходить до Прімери з Сегунди Дивізіон?
 2. Скільки команд вибуває до Сегунди Дивізіон Б?
 3. Який стадіон є найбільшим в Сегунди Дивізіон?
 4. Яка команда найчастіше вигравала титул чемпіона Сегунди Дивізіон?
 5. Хто був найкращим бомбардиром Сегунди Дивізіон у сезоні 1999-2000 років?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *