Вища ліга

Чемпіонат Житомирської області з футболу (Вища ліга) — це найвищий за рівнем футбольний турнір Житомирської області серед аматорських команд. Він проводиться з 1997 року під егідою Житомирської обласної асоціації футболу.

Історія

Чемпіонат Житомирської області з футболу заснований у 1997 році після поділу чемпіонату України серед аматорів на обласні турніри. Першим переможцем став футбольний клуб "Полісся" (Житомир).

Формат

Чемпіонат складається з двох частин – весняно-осіннього сезону і чемпіонського турніру. У весняно-осінньому сезоні команди грають між собою в два кола, після чого вісім найкращих виходять до чемпіонського турніру. Там команди також грають між собою в два кола, а переможець стає чемпіоном Житомирської області.

Команди

За всю історію чемпіонату в ньому брали участь понад 50 команд. Найуспішнішими клубами є "Полісся" (Житомир) та "Коростень", які здобували титул чемпіонів області по 8 разів. Також до переможців належать "Бердичів" (6 титулів), "Малин" (3 титули), "Овруч" (2 титули) та інші.

Значення

Чемпіонат Житомирської області з футболу має велике значення для розвитку футболу в регіоні. Він дає можливість молодим та талановитим футболістам заявити про себе та потрапити до вищих футбольних дивізіонів. Також чемпіонат сприяє популяризації футболу серед населення та зміцнює спортивні зв'язки між різними населеними пунктами Житомирської області.

Чемпіонат Житомирської області з футболу (Вища ліга) є важливою складовою футбольного життя регіону. Він надає платформу для розвитку футболу, популяризує його серед населення та дає можливість молодим футболістам досягти успіху.

Часто задаються питання

  1. Коли засновано Чемпіонат Житомирської області з футболу (Вища ліга)?
  2. Який клуб є найуспішнішим в історії чемпіонату?
  3. Який формат проведення чемпіонату?
  4. Яке значення має чемпіонат для розвитку футболу в Житомирській області?
  5. Які команди найчастіше стають чемпіонами області?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *