Сан Перемишль — Футбольний клуб з Перемишля

Огляд

Сан Перемишль був польським футбольним клубом, заснованим в Перемишлі в 1929 році українською громадою. Клуб проіснував до Другої світової війни і його реєстраційні документи були втрачені, що робить його історію дещо неясним.

Історія клубу

Сан Перемишль був заснований в 1929 році групою українських спортсменів в Перемишлі. Клуб швидко став популярним серед української громади в місті і незабаром почав виступати в місцевих футбольних лігах.

У 1938 році Сан Перемишль виграв чемпіонат Львівського окружного футбольного союзу і вийшов до фінальної частини чемпіонату Польщі серед клубів нижчих дивізіонів.

У фіналі Сан Перемишль поступився клубу Погонь (Львів) з рахунком 0:3. Проте, успіх клубу в цьому турнірі привернув увагу польських футбольних чиновників, і Сан Перемишль був запрошений вступити до складу Польської футбольної ліги.

У сезоні 1939/40 Сан Перемишль дебютував у Польській футбольній лізі. Проте, через початок Другої світової війни клуб був розформований, а його реєстраційні документи були втрачені.

Стадіон

Сан Перемишль проводив свої домашні матчі на стадіоні «Україна» в Перемишлі.

Досягнення

 • Чемпіон Львівського окружного футбольного союзу (1938).

Відродження клубу

У 2009 році була зроблена спроба відродити клуб Сан Перемишль. Проте, ця спроба не увінчалася успіхом. Станом на 2022 рік клуб не існує.

Перспективи

Чи буде Сан Перемишль коли-небудь відроджений — невідомо. Проте, пам’ять про цей клуб жива серед української громади в Перемишлі і серед польських футбольних уболівальників.

Висновок

Сан Перемишль був одним з перших українських футбольних клубів в Польщі. Клуб досяг значних успіхів на місцевому і національному рівнях. Проте, через початок Другої світової війни клуб був розформований. У 2009 році була зроблена спроба відродити клуб, але ця спроба не увінчалася успіхом.

Часті запитання:

 1. Коли був заснований Сан Перемишль?
  Відповідь: У 1929 році.
 2. Яких успіхів досягав клуб?
  Відповідь: Клуб виграв чемпіонат Львівського окружного футбольного союзу в 1938 році.
 3. Чому клуб був розформований?
  Відповідь: Через початок Другої світової війни.
 4. Чи був клуб відроджений?
  Відповідь: У 2009 році була зроблена спроба відродити клуб, але ця спроба не увінчалася успіхом.
 5. Чи є перспективи відродження клубу?
  Відповідь: Невідомо.

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *