Площа Сокола-Батька: історія та спадщина втраченого львівського стадіону

Історія стадіону

Площа Сокола-Батька або Український майдан — колишній багатофункціональний стадіон у Львові, який функціонував у 1911–1939 роках.
Стадіон був задуманий гімнастичним (руханковим) товариством «Сокіл-Батько», важливим рухом у міжвоєнній Польщі, який просував фізичний розвиток і спортивну культуру.
Стадіон мав бути центром спортивних змагань та громадських заходів у Львові.

Будівництво стадіону розпочалось у 1911 році, а завершено у 1913 році. Офіційне відкриття відбулося у травні 1913 року. Стадіон займав величезну територію в 15 гектарів і складався з ігрового поля, бігових доріжок, трибун для глядачів, критого дерев'яного будинку для фізичного виховання, а також різних інших спортивних споруд, включаючи майданчики для тенісу, волейболу та навіть власну лижну трасу.

Значення стадіону

Площа Сокола-Батька швидко став одним із найважливіших спортивних центрів не лише Львова, а й усього регіону. Він був звичайним місцем проведення різноманітних спортивних змагань, включаючи міжнародні футбольні матчі та зльоти гімнастичних товариств. Стадіон став домашньою ареною футбольного клубу «Україна», одного з найпопулярніших клубів у Львові та Західній Україні.

Крім спорту, Площа Сокола-Батька також використовувався для проведення громадських заходів, таких як народні свята, політичні збори та військові паради. Він був місцем патріотичних виступів та демонстрацій під час польсько-українського конфлікту.

Занепад і знищення

На жаль, внаслідок Другої світової війни та радянської окупації стадіон був втрачений. Під час війни стадіон був пошкоджений внаслідок бомбардувань, а після війни він був повністю демонтований. Радянська влада, бачачи в стадіоні символ національного згуртування та можливий центр опору, вирішила його знищити.

Спадщина Площі Сокола-Батька

Незважаючи на те, що Площа Сокола-Батька більше не існує, його спадщина залишається живою. У пам'яті львів'ян стадіон залишається як символ спортивного, культурного та національного відродження. У місті досі проводяться культурно-спортивні заходи, присвячені пам'яті Площі Сокола-Батька.

Висновок

Площа Сокола-Батька був унікальним спортивним комплексом, який відігравав важливу роль у житті Львова та регіону. Він був символом спортивного, культурного та національного відродження. Незважаючи на його втрату, пам'ять про нього продовжує жити серед львів'ян.

Часті запитання

  1. Коли був побудований Площа Сокола-Батька?
  2. Які були основні спортивні споруди Площі Сокола-Батька?
  3. Які основні спортивні події проводились на Площі Сокола-Батька?
  4. Як Площа Сокола-Батька використовувався для громадських заходів?
  5. Що сталося з площею Сокола-Батька під час Другої світової війни та після неї?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *