Кубок Анрі Делоне

Футбольний трофей, що символізує перемогу в Чемпіонаті Європи з футболу

Кубок Анрі Делоне є одним з найпрестижніших трофеїв у світовому футболі. Він вручається переможцям Чемпіонату Європи з футболу з 1960 року. Кубок був названий на честь Анрі Делоне, першого президента УЄФА. Він здійснив вагомий внесок у розвиток європейського футболу і був ініціатором проведення першого чемпіонату Європи в 1960 році.

Історія Кубка Анрі Делоне

Перший Кубок Анрі Делоне був виготовлений скульптором П'єром Дельбе. Виготовлений він був із срібла і мав висоту 42 сантиметри. На кубку зображені дві фігури футболістів, які тримають м'яч.

Другий Кубок Анрі Делоне був виготовлений скульптором Гербертом Герном. Це було зроблено в 1968 році. Новий кубок мав висоту 60 сантиметрів і був виготовлений із золота. Він зображує дві фігури футболістів, які стоять на п'єдесталі.

Поточний Кубок Анрі Делоне був виготовлений скульптором Жоржем Брассеном. Він був зроблений в 2008 році. Виготовлений він із срібла та позолоти. Він має висоту 60 сантиметрів. Кубок зображує дві фігури футболістів, які стоять на земній кулі.

Переможці Кубка Анрі Делоне

Кубок Анрі Делоне вигравали збірні Іспанії, Німеччини, Франції, Італії, Португалії, Нідерландів, Чехословаччини, Греції та Данії. Країною, яка найчастіше вигравала кубок, є Німеччина. Вона перемагала 4 рази.

Цікаві факти про Кубок Анрі Делоне

• Кубок Анрі Делоне важить 8 кілограмів.
• Кубок Анрі Делоне є найбільшим трофеєм, який вручається переможцям футбольних змагань.
• Кубок Анрі Делоне ніколи не крали.
• Кубок Анрі Делоне виставляється в музеї УЄФА в швейцарському Ньоні.

Висновок

Кубок Анрі Делоне є одним із найпрестижніших трофеїв у світовому футболі. Його вигравали найкращі команди Європи, і він став символом європейського футболу.

5 запитань, що часто задаються про Кубок Анрі Делоне

1. Коли вперше було вручено Кубок Анрі Делоне?
2. Хто є автором першого Кубка Анрі Делоне?
3. Які збірні вигравали Кубок Анрі Делоне?
4. Де зберігається Кубок Анрі Делоне?
5. Якою є вага Кубка Анрі Делоне?

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *