Ігор Олександрович Надєїн: Легенда українського футболу

Футбольна кар’єра

Ігор Надєїн народився 3 березня 1948 року в місті Тула, Російська РФСР, Радянський Союз. Його батьки були простими людьми, але завжди підтримували сина в його захопленні футболом.

Уже в ранньому віці Ігор демонстрував неабиякий талант до гри у футбол. Він захоплено грав у місцевій команді, а потім був запрошений до збірної Тульської області. У 17 років Надєїн перейшов до московського «Локомотива», де провів два сезони.

Блиск у Ністру

У 1967 році перспективного футболіста помітили тренери кишинівського «Ністру». Надєїн без вагань переїхав до Молдавії і розпочав яскраву сторінку своєї футбольної кар’єри. В “Ністру” Ігор був основним гравцем, і незабаром став одним з найкращих нападаючих радянського футболу.

З «Ністру» Надєїн двічі вигравав чемпіонат Молдавської РСР (1969, 1970) і двічі був визнаний найкращим бомбардиром чемпіонату (1969, 1970). У 1971 році він став володарем Кубка Молдавської РСР.

Переїзд до Дніпра

У 1972 році Надєїн перейшов до дніпропетровського «Дніпра», який тоді виступав у вищій лізі чемпіонату СРСР. У складі «Дніпра» Ігор провів п’ять сезонів, і за цей час став одним з найкращих нападників команди. Він двічі вигравав бронзові медалі чемпіонату СРСР (1973, 1975) і один раз став володарем Кубка СРСР (1975).

Виступаючи за дніпропетровську команду, Надєїн отримав звання “Заслуженого Мастра Спорту”. Ігор був не тільки талановитим футболістом, а й дуже працьовитою і цілеспрямованою людиною. Він завжди старанно тренувався і докладав максимум зусиль для досягнення успіху.

Тренерська кар’єра

Завершивши ігрову кар’єру, Надєїн розпочав працювати тренером. У 1981 році він очолив криворізьку «Кривбас». Через два роки він привів команду до перемоги у чемпіонаті Української РСР. У 1984 році Надєїн перейшов до клубу «Металург» (Запоріжжя). З “Металургом” він виграв Кубок Української РСР 1986 року.

У 1988 році Надєїн очолив кишинівський «Ністру»і за один сезон вивів ії знову до вищої ліги.

З 1991 року Ігор Надєїн працював у рідному «Дніпрі». У 1995 році він виграв з командою Кубок України.

Згадка

Ігор Надєїн загинув 24 грудня 2014 року в Запоріжжі, Україна, у віці 66 років. Він був справжньою легендою українського футболу і його ім’я назавжди залишиться вписаним в золоту книгу футболу.

Часто задавані запитання

 1. Які клуби представляв Ігор Надєїн як футболіста?

  Ігор Надєїн представляв такі клуби, як «Локомотив» (Москва), «Ністру» (Кишинів), «Колос» (Нікополь), «Дніпро» (Дніпропетровськ).

 2. Яких успіхів досяг Ігор Надєїн як футболіста?

  Ігор Надєїн двічі вигравав чемпіонат Молдавської РСР (1969, 1970), двічі був визнаний найкращим бомбардиром чемпіонату (1969, 1970), став володарем Кубка Молдавської РСР (1971), двічі вигравав бронзові медалі чемпіонату СРСР (1973, 1975), став володарем Кубка СРСР (1975).

 3. Які клуби очолював Ігор Надєїн як головний
  тренер?

  Ігор Надєїн очолював такі клуби, як «Кривбас» (Кривий Рід), «Металург» (Запоріжжя), «Ністру» (Кишинів) та «Дніпро» (Дніпропетровськ)

 4. Яких успіхів досяг Ігор Надєїн як головний
  тренер?

  Ігор Надєїн привів «Кривбас» до перемоги в чемпіонаті Української РСР (1983), вивів «Металург» (Запоріжжя) до вищої ліги чемпіонату СРСР (1986) та виграв з «Дніпром» Кубок України (1995).

 5. Коли помер Ігор Надєїн?

  Ігор Надєїн помер 24 грудня 2014 року.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *