Борис Смислов: Легендарний голеадор радянського футболу

Зоря футбольної кар'єри

Борис Васильович Смислов народився 25 грудня 1917 року в Москві. Його юність пройшла в місті Ростов Ярославської губернії, де він захопився грою в футбол. Його першим клубом став місцевий "Ростсельмаш". Смислов відразу ж показав себе як талановитий нападник, відрізняючись високою результативністю і гострим чуттям гольових моментів.

Шлях до слави

У 1938 році Смислов перейшов до столичного "Локомотива". У складі "залізничників" він швидко став одним з провідних гравців і одним з найкращих бомбардирів чемпіонату СРСР. У сезоні 1939 року він забив 22 голи, ставши третім бомбардиром ліги. Його влучні удари, швидкість і маневреність робили його серйозною загрозою для будь-якого суперника.

Пік кар'єри і великі перемоги

У 1940 році Смислов отримав виклик до збірної СРСР. У товариському матчі проти Естонії він відзначився голом, який став останнім для збірної СРСР перед початком Великої Вітчизняної війни.

Після закінчення війни Смислов відновив свою кар'єру в "Локомотиві". У сезоні 1946 року він став володарем Кубку СРСР, а в наступному році повторив це досягнення. У роки війни він грав у складі московського "Спартака", будучи одному з найкращих форвардів в російському футболі. У 1945 році він також виграв Кубок СРСР.

Завершення кар'єри і тренерська діяльність

У 1949 році Смислов завершив кар'єру футболіста і перейшов на тренерську роботу. У 1950-х роках він очолював "Локомотив", "Спартак" і "Динамо" (Москва). Більшість своїх голів у чемпіонаті СРСР (37) він забив за московський "Локомотив".

Спадщина і пам'ять

Борис Смислов помер 4 листопада 1970 року в Москві. Він назавжди залишиться в історії радянського футболу як один з кращих нападників свого покоління. Є в Ярославлі, на стадіоні "Шинник", пам'ятна дошка про цього футболіста.

Часто задавані питання

  1. У яких клубах грав Борис Смислов?

Борис Смислов грав у таких клубах, як "Ростсельмаш", "Локомотив" (Москва), "Спартак" (Москва) і "Динамо" (Москва).

  1. Яких досягнень досяг Смислов у своїй кар'єрі?

Смислов виграв Кубок СРСР в 1946 і 1947 роках. У 1945 році він також виграв Кубок СРСР у складі московського "Спартака".

  1. Коли Смислов закінчив свою кар'єру футболіста?

Смислов завершив свою кар'єру футболіста в 1949 році.

  1. Чим Смислов займався після закінчення кар'єри футболіста?

Після закінчення кар'єри футболіста Смислов перейшов на тренерську роботу. У 1950-х роках він очолював "Локомотив", "Спартак" і "Динамо" (Москва).

  1. Коли Смислов помер?

Борис Смислов помер 4 листопада 1970 року в Москві.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *