Міхал Матіяс – легенда польського футболу

Михайло Матіас – людина, яка вписала яскраву сторінку в історію польського футболу. Його ім'я знане кожному футбольному вболівальнику в Польщі, а його виступи за збірну та львівську "Погонь" досі згадуються з пошаною. Давайте ж дізнаємося більше про цього видатного гравця та тренера.

Перші кроки у футболі

Міхал Матіяс народився 28 вересня 1910 р. у Бжозуві, що на Підкарпатті. З ранніх років він захоплювався футболом, і це захоплення вже тоді виявилося досить серйозним. У юнацькі роки Михайло грав за місцеву команду, після чого перебрався до Львова, де вступив до лав "Погоні".

"Погонь" – клуб його життя

Саме у "Погоні" Матіяс провів більшу частину своєї кар'єри. Більше десяти років він віддав львівському клубу, і за цей час став одним із його найкращих гравців. Він був відомий своєю неперевершеною технікою, відмінним дриблінгом та гольовим чуттям. Завдяки його внеску "Погонь" ставала чемпіоном Польщі в 1935 році, а сам Матіяс став найкращим бомбардиром чемпіонату.

Збірна Польщі

Матіяс також був членом збірної Польщі. Він дебютував за національну команду в 1932 році, і за 7 років провів 18 матчів, забивши 7 голів. Найбільшим досягненням Матіяса збірної стала участь у чемпіонаті світу 1938 року у Франції.

Післявоєнна кар'єра

Після війни Матіяс залишився в Польщі. Він продовжив грати у футбол, виступаючи за різні клуби, але вже не з тим же успіхом, що до війни. Після завершення кар'єри футболіста, Матіяс почав працювати тренером. Він тренував кілька польських клубів і навіть збірну Польщі в 1948-1949 роках.

Спадщина Матіяса

Міхал Матіяс помер 22 жовтня 1975 року в Кракові. Він прожив яскраве і насичене життя, досягнувши великих успіхів у футболі. Його ім'я назавжди залишиться в історії польського спорту, як один з найвідоміших і найуспішніших футболістів та тренерів.

Великі перемоги Матіяса

  • Чемпіон Польщі з "Погоню" (Львів) у 1935 році
  • Найкращий бомбардир чемпіонату Польщі у 1935 році
  • 18 матчів та 7 голів за збірну Польщі
  • Участь у чемпіонаті світу 1938 року

5 часто заданих питань про Міхала Матіяса

  1. Коли і де народився Міхал Матіяс?
  2. У яких клубах грав Міхал Матіяс?
  3. Яких успіхів досяг Матіяс з "Погоню" (Львів)?
  4. Коли і скільки матчів провів Матіяс за збірну Польщі?
  5. Коли помер Міхал Матіяс і де похований?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *