ФК “Меркурій” — Легенди футбольного майбутнього України

Футбольний клуб “Меркурій” є одним з найуспішніших і найвідоміших студентських футбольних клубів в Україні. Команда представляє Київський національний торговельно-економічний університет і бере участь у Чемпіонаті Асоціації аматорського футболу України (ААФУ). За свою історію, яка почалася ще в 2001 році, ФК “Меркурій” досяг чималих успіхів, ставши чемпіоном України серед ВНЗ у 2014 році та володарем Кубка м. Києва серед студентських команд ВНЗ у 2016 році.

Історія клубу

Історія футбольного клубу “Меркурій” почалася в 2001 році, коли завдяки ініціативі кількох ентузіастів було створено команду при Київському національному торговельно-економічному університеті. На початковому етапі команда брала участь у локальних змаганнях та турнірах серед ВНЗ Києва та області. Однак амбіції керівництва та гравців клубу були набагато вищими, і вже в 2008 році “Меркурій” дебютував в обласному чемпіонаті серед аматорських команд. Цей дебют був не надто вдалим, але він став відправною точкою для розвитку клубу.

У 2013 році “Меркурій” вперше став переможцем Київської області серед аматорських команд. А вже наступного року команда змогла досягти своєї головної мети – стати чемпіоном України серед ВНЗ. У фінальному матчі “Меркурій” здолав київський НТУ “КПІ” з рахунком 2:1, що стало однією з найяскравіших сторінок в історії клубу.

Поточний стан клубу

На сьогоднішній день ФК “Меркурій” є одним з лідерів аматорського футболу України. Команда регулярно бореться за призові місця в обласних та всеукраїнських змаганнях, а також бере участь у міжнародних турнірах. У сезоні 2022/23 “Меркурій” виступає у Першій лізі Чемпіонату ААФУ, і вже встиг продемонструвати свої амбіції, зайнявши 3-тє місце в турнірній таблиці на зимовий перерву.

Ключові гравці

Склад ФК “Меркурій” наповнений талановитими та перспективними футболістами, які можуть досягти великих висот у цьому виді спорту. До складу команди входять такі відомі гравці, як:

 • Андрій Яковенко – воротар, який виступав за юнацькі збірні України U-19 та U-21.
 • Олександр Батальський – захисник, який також виступав за юнацькі збірні України U-17 та U-19.
 • Євген Швець – півзахисник, який виступав за юнацькі збірні України U-17 та U-19, а також за молодіжну збірну України U-21.
 • Дмитро Хльобас – нападник, який виступав за юнацькі збірні України U-17 та U-19, а також за молодіжну збірну України U-21.

Перспективи клубу

Перспективи ФК “Меркурій” виглядають дуже перспективними. Команда має амбіційне керівництво, талановитих гравців та відмінну інфраструктуру. “Меркурій” має всі шанси стати одним з провідних футбольних клубів України та виступати на професійному рівні.

Висновок

ФК “Меркурій” – це більше, ніж просто футбольна команда. Це ціла спортивна історія, яка надихає та мотивує молодих футболістів. Історія, яка почалася ще в далекому 2001 році, коли кілька ентузіастів вирішили створити команду при Київському національному торговельно-економічному університеті. За ці роки команда досягла чималих успіхів, ставши чемпіоном України серед ВНЗ у 2014 році та володарем Кубка м. Києва серед студентських команд ВНЗ у 2016 році. Сьогодні “Меркурій” – це один з найуспішніших і найвідоміших студентських футбольних клубів в Україні, який має великі перспективи на майбутнє.

Часті питання

 • Коли був заснований ФК “Меркурій”?

  ФК “Меркурій” був заснований в 2001 році.

 • Які головні досягнення ФК “Меркурій”?

  Чемпіон України серед ВНЗ (2014), володар Кубка м. Києва серед студентських команд ВНЗ (2016).

 • Які ключові гравці ФК “Меркурій”?

  Андрій Яковенко, Олександр Батальський, Євген Швець, Дмитро Хльобас.

 • Які перспективи ФК “Меркурій”?

  “Меркурій” має всі шанси стати одним з провідних футбольних клубів України та виступати на професійному рівні.

 • Де можна дізнатися більше про ФК “Меркурій”?

  Детальніше про ФК “Меркурій” можна дізнатися на офіційному сайті клубу.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *