Петер Пакульт: Віденський орел, що літає високо

Не часто в історії футболу можна побачити людину, яка так само успішна як на полі, так і на тренерській лавці. Петер Пакульт, австрійський футболіст і тренер, є одним з тих небагатьох, хто досяг вершин у обох ролях.

Ігрова кар’єра

Пакульт розпочав свою ігрову кар’єру у віденській «Аустрії» ще підлітком, у 1976 році, і швидко зарекомендував себе як один з найталановитіших нападників в Австрії. За роки проведені в «Аустрії» Петер двічі ставав чемпіоном Австрії у 1978 та 1979 роках, а також володарем Кубка в 1977 році.

Успіхи Пакульта не залишились непоміченими і незабаром він отримав запрошення з Іспанії, де став гравцем мадридського «Реала». В Іспанії Петер грав два сезони, виграв чемпіонат Іспанії у 1980 році, та дійшов до фіналу Кубка європейських чемпіонів у 1981 році.

Тренерська кар’єра

Після завершення ігрової кар’єри Пакульт вирішив спробувати себе в тренерстві. Розпочав він свою тренерську кар’єру в «Аустрії», де провів кілька років. Однак справжній успіх прийшов до Петера у 2006 році, коли він став головним тренером австрійського клубу «Рапід». За час роботи в «Рапіді» Пакульт виграв три чемпіонати Австрії та два кубки, ставши одним з найуспішніших тренерів в історії клубу.

У 2012 році Пакульт покинув «Рапід» і став головним тренером швейцарського клубу «Грассгоппер». За час роботи в Швейцарії він виграв кубок країни в 2013 році.

Після Швейцарії Пакульт повернувся до Австрії і став головним тренером «Штурму». Зі «Штурмом» Петьр виграв кубок Австрії в 2018 році.

Досягнення

Як гравець:

 • Чемпіон Австрії у 1978 та 1979 роках
 • Кубок Австрії у 1977 році
 • Чемпіон Іспанії у 1980 році
 • Фіналіст Кубка європейських чемпіонів у 1981 році

Як тренер:

 • Три чемпіонати Австрії у 2008, 2009, 2010 роках
 • Два кубка Австрії у 2007 та 2009 роках
 • Кубок Швейцарії у 2013 році

Особисті якості

Пакульт відомий своїм сильним характером і незламною волею до перемоги. Він вимогливий до себе та до своїх гравців, але в той же час він вміє мотивувати і підтримувати свою команду.

Висновок

Петер Пакульт є одним з найвидатніших футболістів та тренерів в історії австрійського футболу. Його успіхи на полі і на тренерській лавці роблять його легендою австрійського спорту.

Часто задавані питання

 1. Скільки титулів виграв Петер Пакульт у своїй ігровій кар’єрі?
 2. Пакульт виграв 3 титули у своїй ігровій кар’єрі: два чемпіонати Австрії та Кубок Австрії.

 3. Скільки титулів виграв Петер Пакульт у своїй тренерській кар’єрі?
 4. Пакульт виграв 5 титулів у своїй тренерській кар’єрі: три чемпіонати Австрії, два кубка Австрії та кубок Швейцарії.

 5. У яких клубах грав Петер Пакульт?
 6. Пакульт грав за «Аустрію» (Відень), «Реал» (Мадрид), «Тіроль», «Адміра Ваккер» (Відень), «Грацер», «Арджеш» (Пітешть) та «Рапід» (Відень).

 7. У яких клубах тренував Петер Пакульт?
 8. Пакульт тренував «Аустрію» (Відень), «Рапід» (Відень), «Грассгоппер», «Штурм» та «Адміра Ваккер» (Відень).

 9. Які досягнення має Петер Пакульт у своїй тренерській кар’єрі?
 10. Пакульт виграв три чемпіонати Австрії, два кубка Австрії, кубок Швейцарії та був названий тренером року в Австрії у 2008 році.

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *