Важно!
Пт. Мар 1st, 2024

Трофей Браво: Історія престижної нагороди для найкращих молодих футболістів Європи

У світі футболу багато престижних нагород, якими відзначаються найкращі гравці, тренери та команди. Одним з найбільш відомих індивідyальних трофеїв є "Трофей Браво", що присуджувався італійським спортивним журналом Guerin Sportivo найкращому молодому футболісту в Європі.

Історія Трофею Браво

Трофей Браво був заснований в 1978 році італійським журналістом Франческо Гуеріном, який був головним редактором Guerin Sportivo. Нагорода була створена для того, щоб відзначати найкращих молодих футболістів в Європі у віці до 21 року.

Першим володарем Трофею Браво став німець Лотар Матеус, який у сезоні 1978/79 став одним з ключових гравців мyнхенської "Баварії", яка виграла Бyндеслігу та національний кyбок. Матеус був відомий своєю універсальністю, відмінною технікою та гольовим чуттям.

Критерії присудження Трофею Браво

Основними критеріями присудження Трофею Браво були:

 • Вік гравця (до 21 року)
 • Виступи гравця в клубному та національному чемпіонаті
 • Досягнення гравця в європейських клубних турнірах
 • Потенціал та перспективи гравця

Трофей Браво враховував не лише статистичні дані, але й оцінки експертів, які голосували за переможця.

Найвідоміші володарі Трофею Браво

За свою історію Трофей Браво завоювали багато видатних футболістів, серед яких:

 • Мішел Платіні (1984)
 • Руud Гулліт (1987)
 • Джанлука Віаллі (1989)
 • Серхіо Агуеро (2007)
 • Едін Джеко (2009)
 • Поль Погба (2013)

Цей список переможців Трофею Браво показує, що ця нагорода виявилася пророчою для багатьох молодих талантів, які згодом стали зірками світового футболу.

Скасування Трофею Браво

У 2010 році журнал Guerin Sportivo прийняв рішення скасувати Трофей Браво. Офіційна причина цього рішення була пов'язана з тим, що багато видатних молодих футболістів не потрапляли до числа номінантів на нагороду через обмеження за віком.

Однак, існує й інша версія: рішення про скасування Трофею Браво було прийнято під тиском ФІФА, яка хотіла зробити власну нагороду для молодих футболістів — Премію ФІФА для найкращого молодого гравця.

Значення Трофею Браво

Трофей Браво мав велике значення для молодих футболістів, оскільки він визнавав їх талант та потенціал. Ця нагорода була також важливим стимулом для молодих гравців продовжувати розвиватися та досягати ще більших висот.

Хоча Трофей Браво більше не існує, але він залишається в пам'яті як престижна нагорода, яка відзначала найкращих молодих футболістів Європи.

Висновок

Трофей Браво був по-справжньомy унікальним і цінним призом для молодих фyтболістів. Він був символом їхніх таланту та перспектив. За час свого існування Трофей Браво, в якому враховувалися думки експертів, вдалося виявити велику кількість справжніх талантів європейського футболу. Тому його скасування стало великою втратою для футбольного світу.

Часті питання про Трофей Браво

 1. Які були критерії присудження Трофею Браво?

 2. Хто був першим володарем Трофею Браво?

 3. Які найвідоміші фyтболісти отримyвали Трофей Браво?

 4. Чим Трофей Браво відрізнявся от премії "Найкращий молодий гравець ФІФА"?

 5. Чoмy Трофей Браво був скасований?

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *