Важно!
Сб. Мар 2nd, 2024

Микола Тимошенко: Легенда українського футболу


Життя та кар’єра

Микола Миколайович Тимошенко народився 20 жовтня 1941 року в Харкові. Його футбольна кар'єра почалася в місцевій команді "Авангард". У складі "Авангарду" Тимошенко виступав у другій групі класу "А" (на той час другий за рівнем футбольний дивізіон в СРСР) і вже з перших матчів проявив себе як талановитий захисник і півзахисник.

У 1963 році Тимошенко перейшов до сімферопольської "Таврії", яка також виступала в другій групі класу "А". Саме в "Таврії" Тимошенко розкрив свій потенціал повною мірою. Він став одним з лідерів команди і допоміг їй у 1964 році завоювати чемпіонство УРСР. Цей титул став першим в історії "Таврії".

У 1966 році Тимошенко перейшов до запорізького "Металурга", який виступав у першій лізі (на той час другий за рівнем футбольний дивізіон в СРСР). У складі "Металурга" Тимошенко провів понад 100 матчів і став справжньою легендою клубу. Він допоміг запоріжцям вийти у вищу лігу в 1970 році, де команда провела три сезони.

Тренерська кар’єра

Після завершення ігрової кар'єри Тимошенко розпочав тренерську роботу. Він тренував різні команди, серед яких "Металург" (Запоріжжя), "Таврія" (Сімферополь) і "Авангард" (Харків). Найбільших успіхів Тимошенко досяг з "Таврією", яку він привів до фіналу Кубка СРСР у 1980 році.

Досягнення

 • Чемпіон УРСР (1964)
 • Володар Кубка СРСР (1980)
 • Майстер спорту СРСР
 • Заслужений тренер України

Висновок

Микола Тимошенко — один з найвидатніших футболістів і тренерів в історії українського футболу. Він зробив вагомий внесок у розвиток футболу в нашій країні і залишив після себе добру пам'ять у вболівальників.

Питання та відповіді

 1. Коли і де народився Микола Тимошенко?
 • 20 жовтня 1941 року в Харкові.
 1. За які команди виступав Микола Тимошенко?
 • "Авангард" (Харків), "Таврія" (Сімферополь), "Металург" (Запоріжжя).
 1. Яких успіхів досяг Микола Тимошенко як футболіст?
 • Чемпіон УРСР (1964).
 1. Яких успіхів досяг Микола Тимошенко як тренер?
 • Володар Кубка СРСР (1980).
 1. У яких командах Микола Тимошенко працював як тренер?
 • "Металург" (Запоріжжя), "Таврія" (Сімферополь), "Авангард" (Харків).

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *