Важно!
Пт. Мар 1st, 2024

«Золотий бутс»: Престижна нагорода для найкращих бомбардирів Європи

У світі футболу є багато престижних нагород, які вручаються найкращим гравцям та тренерам. Однією з таких нагород є «Золотий бутс» — європейська футбольна нагорода, яка вручається найкращому бомбардиру найвищих дивізіонів національних футбольних чемпіонатів країн УЄФА. У цій статті ми детальніше розглянемо історію, правила та найвидатніших володарів цієї нагороди.

Історія «Золотого бутса»

Нагорода «Золотий бутс» була заснована в 1967 році Європейською асоціацією спортивних видань (англ. European Sports Magazines) і спонсорується компанією Adidas. Першим володарем нагороди став португальський нападник Еузебіу, який у сезоні 1967-1968 забив 42 голи у складі «Бенфіки». З того часу нагорода щорічно вручається найкращим бомбардирам європейських чемпіонатів. На сьогоднішній день, найбільше «Золотих бутс» у Кріштіану Роналду — 4.

Правила вручення «Золотого бутса»

Щоб отримати нагороду «Золотий бутс», футболіст повинен забити найбільшу кількість голів у найвищому дивізіоні національного чемпіонату країни, яка є членом УЄФА. Враховуються всі голи, забиті в офіційних матчах чемпіонату, включаючи плей-офф, але не враховуються голи, забиті в кубкових турнірах або міжнародних змаганнях.

Якщо два або більше футболістів забивають однакову кількість голів, то переможець визначається за наступними критеріями:

 • Кількість голів, забитих у гостьових матчах;
 • Кількість голів, забитих у матчах проти команд з верхньої половини турнірної таблиці;
 • Кількість голів, забитих у матчах проти команд з нижньої половини турнірної таблиці;
 • Кількість голів, забитих у матчах проти команд з інших країн.

Найвидатніші володарі «Золотого бутса»

За всю історію нагороди «Золотий бутс» її володарями ставали багато видатних футболістів. Серед них можна виділити наступних:

 • Кріштіану Роналду (Португалія) — 4 нагороди;
 • Ліонель Мессі (Аргентина) — 6 нагород;
 • Роберт Левандовскі (Польща) — 2 нагороди;
 • Тьєррі Анрі (Франція) — 2 нагороди;
 • Луїс Суарес (Уругвай) — 2 нагороди.

Значення «Золотого бутса»

«Золотий бутс» є однією з найпрестижніших нагород у європейському футболі і вважається символом визнання найкращих бомбардирів, які відзначаються своєю ефективністю, результативністю та вмінням забивати голи. Володарі цієї нагороди отримують широке визнання в усьому світі і часто стають об’єктом інтересу провідних футбольних клубів.

Висновок

«Золотий бутс» — це престижна нагорода, яка вручається найкращим бомбардирам європейських чемпіонатів. Ця нагорода є символом визнання найкращих гравців, які відзначаються своєю ефективністю, результативністю та вмінням забивати голи.

Запитання, що часто задаються

 1. Хто був першим володарем нагороди «Золотий бутс»?
  Відповідь: Еузебіу (Португалія)

 2. Які критерії використовуються для визначення переможця «Золотого бутса» у випадку рівної кількості голів?
  Відповідь: Кількість голів, забитих у гостьових матчах, у матчах проти команд з верхньої половини турнірної таблиці, у матчах проти команд з нижньої половини турнірної таблиці та у матчах проти команд з інших країн.

 3. Хто є найбільш титулованим володарем «Золотого бутса»?
  Відповідь: Ліонель Мессі (Аргентина) та Кріштіану Роналду (Португалія) — по 6 нагород.

 4. Яке значення має нагорода «Золотий бутс» у футбольному світі?
  Відповідь: «Золотий бутс» є однією з найпрестижніших нагород у європейському футболі і вважається символом визнання найкращих бомбардирів, які відзначаються своєю ефективністю, результативністю та вмінням забивати голи.

 5. Чому нагорода «Золотий бутс» привертає таку велику увагу з боку вболівальників, ЗМІ та футбольних клубів?
  Відповідь: Тому що вона є символом визнання найкращих бомбардирів, які є одними з найважливіших гравців у будь-якій футбольній команді. Ці гравці відзначаються своєю ефективністю, результативністю та вмінням забивати голи в найважливіші моменти матчу, що може суттєво впливати на результат гри.

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *