Футбольний клуб «Таврія» — Останній матч

Заснування та розквіт клубу

Футбольний клуб «Таврія» був заснований у 1958 році в Сімферополі, столиці Автономної Республіки Крим. Назва команди походить від назви давньої області Таврії, яка охоплює Кримський півострів. У радянські часи «Таврія» виступала у першій лізі чемпіонату СРСР, а з 1992 року — у Вищій лізі незалежної України.

Досягнення та гравці

За час свого існування «Таврія» досягла чимало успіхів. У 1992 році команда стала чемпіоном України, а у 2010 році виграла Кубок України. Також «Таврія» неодноразово брала участь у єврокубках, де найбільшим досягненням є вихід в 1/16 фіналу Кубка УЄФА в сезоні 2007/08.

Протягом своєї історії «Таврія» мала чимало відомих гравців. Серед них можна виділити Олега Саленко, Сергія Реброва, Олександра Заварова, Андрія Гусіна, Олега Лужного, Сергія Попова, Сергія Назаренка, Олександра Гайдаша та багатьох інших.

Припинення роботи через анексію Криму

У 2014 році росія анексувала Крим, що призвело до припинення роботи ФК «Таврія». Клуб відмовився грати у чемпіонаті росії, а УЄФА та ФІФА заборонили йому брати участь у єврокубках. З 2016 року «Таврія» тимчасово базувалася в Херсонській області, але в березні 2022 року через повномасштабне російське вторгнення в Україну клуб припинив свою роботу.

Останній матч

Останній офіційний матч ФК «Таврія» відбувся 13 березня 2022 року. Команда зіграла товариську гру з ФК «Херсон» у місті Нова Каховка і перемогла з рахунком 2:1. У цьому матчі за «Таврію» виступали такі гравці:

  • воротар: Владислав Лупашко;
  • захисники: Сергій Матюк, Андрій Цуркан, Руслан Абазов, Артем Шахов;
  • півзахисники: Ярослав Панчишин, Андрій Захаров, Артем Караваев, Андрій Онищенко;
  • нападники: Олег Бабенко, Олександр Малиновський.

Єдиний гол у складі «Таврії» забив нападник Олександр Малиновський.

Висновок

Футбольний клуб «Таврія» був одним із провідних клубів українського футболу. Команда досягла чимало успіхів, вигравала чемпіонат і Кубок України, а також брала участь у єврокубках. Однак анексія Криму росією призвела до припинення роботи клубу. Останній офіційний матч «Таврія» зіграла 13 березня 2022 року в місті Нова Каховка.

Часто задавані питання

  1. Коли був заснований ФК «Таврія»?
  2. Які досягнення має ФК «Таврія»?
  3. Які відомі гравці виступали за ФК «Таврія»?
  4. Чому ФК «Таврія» припинив свою роботу?
  5. Коли відбувся останній офіційний матч ФК «Таврія»?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *