Важно!
Пт. Мар 1st, 2024

Анатолій Дорошенко: Легендарний півзахисник і тренер українського футболу

Хто такий Анатолій Дорошенко?

Анатолій Григорович Дорошенко народився 14 серпня 1953 року в містечку Саврань Одеської області УРСР. З ранніх років хлопець захоплювався футболом і вже в юнацькому віці продемонстрував неабиякий талант до цієї гри.

Футбольна кар’єра

Футбольну кар’єру Анатолій Дорошенко розпочав у 1971 році в одеському «Чорноморці». За чотири сезони у складі «моряків» він зіграв 84 матчі і забив 12 голів. У 1975 році Дорошенко перейшов до київського «Динамо», але не зміг закріпитися в основному складі найтитулованішого клубу СРСР і через рік повернувся до «Чорноморця».

У 1978 році Анатолій Дорошенко отримав звання майстра спорту СРСР. У тому ж році він став автором першого гола одеського «Чорноморця» в єврокубкових турнірах, вразивши ворота португальського «Спортінга» в Кубку УЄФА.

У 1980 році Дорошенко покинув «Чорноморець» і перейшов до запорізького «Металурга». У складі цієї команди він провів три сезони, після чого завершив ігрову кар’єру.

Тренерська кар’єра

Після завершення ігрової кар’єри Анатолій Дорошенко працював тренером у різних українських клубах. Він очолював «Чорноморець», «Металург» (Запоріжжя), «Кривбас», «Таврію» та інші команди.

Найбільших успіхів Дорошенко досяг з одеським «Чорноморцем». У 2002 році він вивів команду до фіналу Кубка України, а в 2006 році став чемпіоном України.

У 2007 році Анатолій Дорошенко був призначений головним тренером збірної України. Під його керівництвом збірна провела 11 матчів, у яких здобула 4 перемоги, 4 нічиї та зазнала 3 поразки.

У 2009 році Дорошенко покинув збірну України і зосередився на клубній роботі. Він працював у «Кривбасі», «Таврії» та інших українських клубах.

Досягнення

 • Чемпіон України: 2006
 • Фіналіст Кубка України: 2002

Спадщина

Анатолій Дорошенко є одним з найвідоміших українських футболістів і тренерів. Він залишив великий слід в історії українського футболу і досі залишається зразком для наслідування для багатьох юних футболістів.

Часто задавані питання

 1. Де народився Анатолій Дорошенко?
 2. Анатолій Дорошенко народився в містечку Саврань Одеської області УРСР.

 3. В яких клубах грав Анатолій Дорошенко?
 4. Анатолій Дорошенко грав в одеському «Чорноморці», київському «Динамо», запорізькому «Металурзі» та інших українських клубах.

 5. Яких досягнень досяг Анатолій Дорошенко як тренер?
 6. Анатолій Дорошенко як тренер вивів одеський «Чорноморець» до фіналу Кубка України в 2002 році і став чемпіоном України в 2006 році.

 7. Де працював Анатолій Дорошенко після збірної України?
 8. Після збірної України Анатолій Дорошенко працював у «Кривбасі», «Таврії» та інших українських клубах.

 9. Який внесок зробив Анатолій Дорошенко в український футбол?
 10. Анатолій Дорошенко є одним з найвідоміших українських футболістів і тренерів. Він залишив великий слід в історії українського футболу і досі залишається зразком для наслідування для багатьох юних футболістів.

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *