Національний футбольний стадіон у Братиславі: Історія та Огляд

Національний футбольний стадіон у Братиславі – це багатофункціональний спортивний комплекс, що є домівкою футбольного клубу “Слован” та національної збірної Словаччини з футболу. Стадіон було відкрито у 2019 році та став одним з найсучасніших та найкомфортніших спортивних споруд у Європі.

Історія створення стадіону

Історія Національного футбольного стадіону в Братиславі розпочинається ще у радянські часи, коли у 1940 році було збудовано стадіон “Тегельне поле”, який став домашнім для “Слована”.

Старий стадіон мав місткість 30 000 глядачів, але з часом він застарів і вже не відповідав сучасним вимогам.

У 2009 році було прийнято рішення про будівництво нового стадіону та після 4 років будівництва у 2019 році новий стадіон був відкритий.

Фінансування та взаємодія між власником “Слована” та урядом Словаччини

Проєкт будівництва Національного футбольного стадіону став можливим завдяки взаємодопомозі між відомим словацьким підприємцем Іваном Кмотриком, як власником “Слована”, та урядом Словаччини.

Кмотрик вніс значну суму коштів у проєкт, а уряд Словаччини надав фінансову підтримку та забезпечив необхідні дозволи.

Таке партнерство між приватним сектором та урядом є рідкісним прикладом успішної співпраці у Словаччині.

Архітектура та дизайн стадіону

Національний футбольний стадіон у Братиславі – це ультрасучасний спортивний комплекс, який вражає своїм дизайном та архітектурою. Стадіон має еліптичну форму та складається з трьох ярусів трибун, які забезпечують чудовий огляд поля з будь-якого місця.

Фасад стадіону виконаний із скла та металу, що створює враження легкості та прозорості. На даху стадіону встановлено сонячні батареї, які забезпечують додаткову енергію для його роботи.

Місткість та зручності стадіону

Національний футбольний стадіон у Братиславі має місткість 22 500 глядачів. Всі місця на стадіоні зручні та комфортні, обладнані м’якими сидіннями та підігрівом.

На стадіоні також є VIP-ложі та місця для людей з обмеженими можливостями.

Крім того, на стадіоні є сучасний медіа-центр, ресторан, магазин атрибутики та парковка на 1200 автомобілів.

Висновки

Національний футбольний стадіон у Братиславі – це один з найкращих футбольних стадіонів у Європі. Він став не тільки домівкою для “Слована” та збірної Словаччини з футболу, але й популярним місцем для проведення концертів та інших масових заходів.

Стадіон став справжньою візитною карткою Братислави та одним із найпопулярніших туристичних об'єктів у столиці Словаччини.

Питання, що часто задаються:

 1. Яка місткість Національного футбольного стадіону у Братиславі?

  Національний футбольний стадіон у Братиславі має місткість 22 500 глядачів.

 2. Коли був відкритий Національний футбольний стадіон у Братиславі?

  Національний футбольний стадіон у Братиславі було відкрито у 2019 році.

 3. Які команди використовують Національний футбольний стадіон у Братиславі?

  Національний футбольний стадіон у Братиславі використовують футбольний клуб “Слован” та національна збірна Словаччини з футболу.

 4. Які особливості дизайну Національного футбольного стадіону у Братиславі?

  Національний футбольний стадіон у Братиславі має еліптичну форму та складається з трьох ярусів трибун, які забезпечують чудовий огляд поля з будь-якого місця. Фасад стадіону виконаний із скла та металу, що створює враження легкості та прозорості.

 5. Які зручності є на Національному футбольному стадіоні у Братиславі?

  Національний футбольний стадіон у Братиславі має сучасний медіа-центр, ресторан, магазин атрибутики та парковку на 1200 автомобілів.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *