Важно!
Сб. Мар 2nd, 2024

Сергій Бакун: від футболіста до тренера

Хто такий Сергій Миколайович Бакун?

Сергій Миколайович Бакун народився 29 січня 1962 року в Українській РСР. Він був радянським футболістом та українським тренером. За час своєї кар'єри він грав за багато клубів, включаючи київське "Динамо", московський "Спартак" та збірну СРСР. Після завершення ігрової кар'єри він розпочав тренерську діяльність, працюючи з різними клубами в Україні та росії.

Кар'єра Сергія Бакуна як гравця

Сергій Бакун розпочав свою футбольну кар'єру в київському "Динамо", де провів п'ять сезонів. За цей час він двічі виграв чемпіонат СРСР та тричі Кубок СРСР. У 1986 році він перейшов до московського "Спартака", де провів чотири сезони. З "Спартаком" він виграв чемпіонат СРСР 1987 року та Кубок СРСР 1987/88 років.

У 1990 році Сергій Бакун переїхав до Іспанії, де грав за "Барселону". Проте в каталонському клубі він не зміг закріпитися в основному складі та через рік повернувся до СРСР. Він грав за "Динамо" Київ і "Чорноморець" Одеса, а в 1992 році завершив свою ігрову кар'єру.

Кар'єра Сергія Бакуна як тренера

Після завершення ігрової кар'єри Сергій Бакун розпочав тренерську діяльність. У 1993 році він став головним тренером одеського "Чорноморця". Під його керівництвом клуб двічі ставав призером чемпіонату України. У 1998 році він очолив збірну України, але після невдалого виступу на чемпіонаті Європи 2000 року він був звільнений.

З 2001 року Сергій Бакун працював з різними клубами в Україні та росії. Він очолював київське "Динамо", донецький "Шахтар", московський "Локомотив" та інші клуби. З "Динамо" він виграв Кубок України 2003 року, а з "Шахтарем" став чемпіоном України 2005 року.

У 2007 році Сергій Бакун був призначений головним тренером збірної України. Під його керівництвом команда вийшла в чвертьфінал чемпіонату Європи 2012 року, що стало найкращим результатом в історії збірної України. У 2013 році він залишив збірну України і з того часу не працював як тренер.

Досягнення Сергія Бакуна

  • Чемпіон СРСР: 1985, 1987
  • Володар Кубка СРСР: 1985, 1986, 1987/88
  • Чемпіон України: 2005
  • Володар Кубка України: 2003, 2015

Завершення

Сергій Бакун був одним з найкращих футболістів і тренерів в історії українського футболу. Він виграв багато трофеїв як гравець та тренер і досяг великих успіхів збірною України.

Часті питання про Сергія Бакуна

  • Які клуби тренував Сергій Бакун?
  • Які досягнення Сергія Бакуна як гравця?
  • Які досягнення Сергія Бакуна як тренера?
  • Коли Сергій Бакун очолював збірну України?
  • Чому Сергій Бакун залишив збірну України?

By admin

Related Post

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *