«Франкфурт» (1. ФК Франкфурт) – Історія одного з найуспішніших клубів НДР

У милому містечку Франкфурт-на-Одері виступає один з найвідоміших футбольних колективів колишньої Німецької Демократичної Республіки – 1. ФК «Франкфурт». Клуб був заснований у 1951 році під назвою «Форвертс» (Лейпциг) і відзначився вагомими досягненнями, вигравши шість чемпіонств НДР і два національні кубки.

Спортивне народження

1. ФК «Франкфурт» з’явився на футбольній мапі Німеччини як «Форвертс» (Лейпциг) у 1951 році. Це дитя холодного політичного протистояння між двома німецькими державами, що виникли після Другої світової війни.

Клуб став частиною спортивного клубу «Форвертс», за підтримки Центральної спортивної комісії НДР. Формування команди було частиною ширшого процесу створення спортивних товариств по всій Східній Німеччині.

Переїзд до Берліна та Зіркові Дні

У 1953 році «Форвертс» (Лейпциг) переїхав до східної столиці Берліна та був перейменований на «Форвертс» (Берлін). Зміна обстановки принесла позитивні результати, оскільки клуб перетворився на одну з найсильніших команд у НДР.

У 1957 році «Форвертс» виграв свій перший чемпіонський титул, перервавши домінування «Вісмута» (Карл-Маркс-Штадт). Вони також додали до свого послужного списку ще п’ять чемпіонських титулів у 1958, 1960, 1962, 1965 та 1966 роках.

На внутрішній арені клуб був майже непереборний, а загальнонімецький кубок, Кубок ФРН, підкорився їм у 1954 та 1970 роках.

Нова ера у Франкфурті-на-Одері

У 1971 році клуб знову переїхав, цього разу до Франкфурта-на-Одері, де і залишається з тих пір. Переїзд ознаменував нову еру для команди.

Нова назва «Франкфурт» (Одер) відбивала зміни. Клуб продовжував брати участь у вищому дивізіоні НДР, але європейські досягнення 60-х років минулого століття вже не повторювались.

Після возз’єднання Німеччини

Возз’єднання Німеччини в 1990 році стало поворотним моментом для «Франкфурта». Клуб зіткнувся з серйозними труднощами в новоствореній системі німецької ліги.

«Франкфурт» був змушений пробиватися крізь нижчі дивізіони, але в 1998 році їм вдалося повернутись до Бундесліги 2, де вони залишались до 2002 року.

Незважаючи на виліт з Бундесліги, клуб здобув перемогу в Кубку Німеччини в 2005 році.

Висновок

«Франкфурт» залишається ключовою фігурою в німецькому футболі. Клуб виростив талановитих гравців, які прославились на міжнародній арені.

Через фінансові та адміністративні проблеми команда не може повернути колишню велич. Однак вони продовжують свою футбольну історію, прагнучи знову вийти на вершину німецького футболу.

Поширені запитання

 1. Коли був заснований «Франкфурт»?

  1. ФК «Франкфурт» був заснований у 1951 році під назвою «Форвертс» (Лейпциг).

 2. Які найбільші досягнення клубу?

  У команди шість чемпіонських титулів НДР та два національні кубки.

 3. Коли «Франкфурт» переїхав до Франкфурта-на-Одері?

  Колектив переїхав до Франкфурта-на-Одері у 1971 році.

 4. Чому «Франкфурт» не є таким успішним, як у роки свого розквіту?

  Клуб зазнав фінансових та адміністративних труднощів, які ускладнили повернення у верхівку німецького футболу.

 5. Чи є майбутнє у «Франкфурта»?

  Клуб прагне залишити свій слід у Бундеслізі та повернути собі колишню славу.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *