Біллі Мередіт: Легенда валлійського футболу

Ранні роки

Біллі Мередіт народився 30 серпня 1874 року в Чірці, Уельс. Він почав свою футбольну кар’єру у місцевій команді “Чірк АА”, де продемонстрував свої вражаючі навички та швидкість. У 1892 році його талант привернув увагу “Манчестер Сіті”, який запропонував йому професійний контракт.

Виступи за “Манчестер Сіті”

У “Манчестер Сіті” Мередіт швидко став одним з ключових гравців. Він був відомий своєю швидкістю, дриблінгом і точними передачами. За дев’ять сезонів у клубі він забив 100 голів у 317 матчах і виграв Кубок Англії в 1904 році.

Перехід до “Манчестер Юнайтед”

У 1906 році Мередіт перейшов до “Манчестер Юнайтед” за рекордну на той час суму в 5000 фунтів. У новій команді він продовжив демонструвати свої видатні здібності і допоміг “Юнайтед” виграти два чемпіонати Англії в 1908 і 1911 роках.

Виступи за збірну Уельсу

Мередіт був також ключовим гравцем збірної Уельсу. Він дебютував за національну команду в 1895 році і провів у її складі 48 матчів, забивши 11 голів. Він був одним з лідерів збірної Уельсу на Олімпійських іграх 1900 року, де валлійці здобули бронзові медалі.

Завершення кар’єри

Мередіт завершив свою футбольну кар’єру в 1924 році у віці 50 років. Він провів 22 сезони у професійному футболі і виступав за чотири клуби: “Чірк АА”, “Манчестер Сіті”, “Манчестер Юнайтед” і “Престон Норт Енд”. За свою кар’єру він забив понад 300 голів у понад 800 матчах.

Досягнення і нагороди

Біллі Мередіт був одним з найкращих футболістів свого часу. Він був відомий своєю швидкістю, дриблінгом і точним ударом. У складі “Манчестер Сіті” і “Манчестер Юнайтед” він виграв чотири чемпіонати Англії і два Кубка Англії. У складі збірної Уельсу він виграв бронзову медаль на Олімпійських іграх 1900 року. Мередіт був включений до списку “100 легенд Футбольної ліги”.

Пам’ять про Біллі Мередіта

Біллі Мередіт помер 19 квітня 1958 року у Манчестері у віці 83 років. Він залишив по собі великий слід у футболі і назавжди запам’ятався як один з найкращих валлійських футболістів усіх часів. У його честь названий стадіон “Мередіт Парк” у Чірці, де він починав свою кар’єру.

Часті питання про Біллі Мередіта

  1. Які були найвидатніші досягнення Біллі Мередіта у футболі?
  2. За які клуби виступав Біллі Мередіт протягом своєї кар’єри?
  3. Скільки матчів і голів на рахунку Біллі Мередіта за збірну Уельсу?
  4. Чому Біллі Мередіт вважається одним з найкращих валлійських футболістів усіх часів?
  5. Які нагороди та відзнаки отримував Біллі Мередіт за свою футбольну кар’єру?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *