Іран на літніх Олімпійських іграх 1964 року в Токіо


Огляд участі Ірану на Олімпійських іграх 1964 року

На літніх Олімпійських іграх 1964 року, які проходили в Токіо, Іран був представлений 63 спортсменами (59 чоловіками і 4 жінками) у 10 видах спорту: легка атлетика, бокс, стрільба, важка атлетика, плавання, стрибки у воду, велоспорт, фехтування, гімнастика, футбол та боротьба. Це була третя участь Ірану на літніх Олімпійських іграх, після дебюту на іграх 1948 року в Лондоні та участі на іграх 1952 року в Гельсінкі. Участь Ірану на Олімпійських іграх 1964 року була зумовлена зусиллями іранського Національного олімпійського комітету та підтримкою уряду країни.

Результати виступів іранських спортсменів

Іранські спортсмени досягли певних успіхів на іграх у Токіо. Найкращих результатів було досягнуто у важкій атлетиці, боротьбі та стрільбі. Іранські важкоатлети завоювали три медалі: одну золоту і дві бронзові. Золоту медаль виборов Мохаммад Нассірі, який виступав у ваговій категорії до 56 кілограмів. Бронзові медалі завоювали Джафар Салмасі в ваговій категорії до 60 кілограмів та Мансур Мехдізаде в ваговій категорії до 90 кілограмів.

У боротьбі Мехді Ягубі виборов бронзову медаль у ваговій категорії до 97 кілограмів. У стрільбі Аббас Амірасланов посів четверте місце у стрільбі з дрібнокаліберної гвинтівки з трьох положень.
У інших видах спорту іранські спортсмени не досягли значних успіхів, але їх участь в іграх була важливим досвідом для подальшого розвитку спорту в Ірані.

Значення виступу Ірану на Олімпійських іграх 1964 року

Участь Ірану на літніх Олімпійських іграх 1964 року була важливим етапом в історії спорту в Ірані. Вона дозволила іранським спортсменам змагатися з найкращими атлетами світу, переймати їх досвід і підвищувати свій рівень підготовки. Успіхи іранських спортсменів на іграх в Токіо надихнули молоде покоління іранців займатися спортом, що в подальшому призвело до розвитку спорту в Ірані та досягненню нових успіхів на міжнародній арені.

Подальша участь Ірану на Олімпійських іграх

Після участі в Олімпійських іграх 1964 року Іран продовжив брати участь у наступних літніх Олімпійських іграх. Іранські спортсмени брали участь в іграх 1968 року в Мехіко, 1972 року в Мюнхені, 1976 року в Монреалі, 1980 року в Москві, 1988 року в Сеулі, 1992 року в Барселоні, 1996 року в Атланті, 2000 року в Сіднеї, 2004 року в Афінах, 2008 року в Пекіні, 2012 року в Лондоні, 2016 року в Ріо-де-Жанейро та 2020 року в Токіо.

На цих іграх іранські спортсмени завоювали загалом 24 медалі: 8 золотих, 7 срібних та 9 бронзових. Найбільш успішними видами спорту для іранських спортсменів стали боротьба, важ

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *