Ангел Йорденеску: легендарний румунський футболіст і тренер

Ранні роки

Ангел Йорденеску народився 4 травня 1950 року в місті Ясси, Румунія. У дитинстві він захоплювався футболом і вже в школі почав грати за місцеву команду. Після закінчення школи він вступив до Ясського університету фізичної культури і спорту, де продовжив грати у футбол за університетську команду.

Кар’єра гравця

Професійна кар’єра Ангела Йорденеску розпочалася в 1971 році, коли він підписав контракт з клубом “Динамо” (Бухарест). У складі “Динамо” він провів 10 сезонів, ставши дворазовим чемпіоном Румунії і володарем Кубка Румунії. У 1981 році він був визнаний найкращим футболістом Румунії.

У 1981 році Йорденеску перейшов до грецького клубу “Олімпіакос”. У складі “Олімпіакоса” він провів три сезони, ставши дворазовим чемпіоном Греції і володарем Кубка Греції. У 1984 році він повернувся до Румунії, де провів ще один сезон за “Динамо” (Бухарест).

Кар’єра тренера

Тренерська кар’єра Ангела Йорденеску розпочалася в 1986 році, коли він був призначений головним тренером клубу “Університатя” (Клуж-Напока). У сезоні 1986/87 він привів команду до перемоги в Кубку Румунії. У 1988 році він був призначений головним тренером збірної Румунії.

Під керівництвом Йорденеску збірна Румунії досягла значних успіхів. У 1990 році вона вийшла до чвертьфіналу чемпіонату світу, а в 1994 році – до чвертьфіналу чемпіонату Європи. У 1998 році він вивів збірну Румунії до 1/8 фіналу чемпіонату світу. Після цього він залишив збірну Румунії і став головним тренером клубу “Аль-Хіляль” (Саудівська Аравія).

У 2000 році Йорденеску був призначений головним тренером збірної Греції. Під його керівництвом збірна Греції виграла чемпіонат Європи 2004 року. У 2005 році він залишив збірну Греції і став головним тренером клубу “АЕК” (Афіни).

У 2007 році Йорденеску повернувся до збірної Румунії. Під його керівництвом збірна Румунії вийшла до фінальної частини чемпіонату Європи 2008 року. Після цього він залишив збірну Румунії і став головним тренером клубу “Аль-Айн” (ОАЕ).

Досягнення

Ангел Йорденеску досяг значних успіхів як гравець і як тренер. Він є дворазовим чемпіоном Румунії, дворазовим чемпіоном Греції, володарем Кубка Румунії, Кубка Греції і володарем Кубка УЄФА. Як тренер він вивів збірну Румунії до чвертьфіналу чемпіонату світу 1990 року і 1994 року, до 1/8 фіналу чемпіонату світу 1998 року, до фінальної частини чемпіонату Європи 2008 року. Зі збірною Греції він виграв чемпіонат Європи 2004 року.

Особисте життя

Ангел Йорденеску одружений, має двох дітей. Його син Едвард також є професійним футбольним тренером.

Висновок

Ангел Йорденеску є одним з найуспішніших румунських футболістів і тренерів в історії. Він досяг значних успіхів як гравець і як тренер, вигравши численні трофеї і вивівши збірні Румунії та Греції до фінальних частин чемпіонатів світу і Європи.

Питання, що часто задаються

  1. Де народився Ангел Йорденеску?
  2. В яких клубах грав Ангел Йорденеску?
  3. Коли Ангел Йорденеску став тренером?
  4. Яких успіхів досяг Ангел Йорденеску як тренер?
  5. Чим зараз займається Ангел Йорденеску?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *