Лега Про Пріма Дівізіоне: Історія іспанського футбольного чемпіонату третього рівня

Короткий огляд

Серія C1, пізніше відома як Лега Про Пріма Дівізіоне, була третьою за рівнем професійною футбольною лігою в Італії з 1978 по 2014 рік, після Серії А і Серії В. Історія цього змагання сповнена захопливих подій, тож у цій статті ми розглянемо її більш детально.

Зародження Серії C1

У 1978 році Італійська федерація футболу прийняла рішення про реорганізацію італійської футбольної системи. Одним із ключових змін було створення Серії C1 як третього рівня італійського футбольного чемпіонату. До цього моменту Серія С була єдиним третім рівнем, але вона була розділена на кілька груп, що призводило до плутанини та складного визначення чемпіонів.

Формат змагань

Серія C1 складалася з 36 команд, які були розділені на три групи по 12 команд у кожній. Команди грали між собою вдома та на виїзді, за системою кожна з кожною, проводячи в цілому 34 матчі за сезон. Дві найкращі команди з кожної групи виходили до плей-офф, де визначався чемпіон Серії C1. Три найгірші команди з кожної групи вибували до Серії С2.

Визначні моменти в історії Серії C1

За свою 36-річну історію Серія C1 стала свідком численних видатних моментів, серед яких можна виділити такі:

* У 1985 році команда «Асколі» стала першим клубом, який виграв Серію C1 після переходу з Серії В.
* У 1990 році клуб «Модена» виграв свій третій титул Серії C1, ставши командою з найбільшою кількістю перемог у змаганні.
* У 1994 році команда «Брешія» вийшла до Серії А, встановивши рекорд за кількістю набраних очок за сезон — 75.
* У 2003 році клуб «Фрозіноне» виграв Серію C1, ставши першим клубом із Центральної Італії, який здобув цей титул.

Скасування змагань

У 2014 році Італійська федерація футболу прийняла рішення про ліквідацію Серії C1. Це було пов’язано з реформуванням італійської футбольної системи, в результаті якого кількість команд у Серії А скоротилася з 20 до 18, а кількість команд у Серії В збільшилася з 22 до 24. Це призвело до того, що Серія C1 стала четвертим рівнем італійського футбольного чемпіонату.

Висновок

Лега Про Пріма Дівізіоне, відома раніше як Серія C1, була знаковою частиною італійського футбольного ландшафту протягом 36 років. Змагання побачили підйом багатьох великих команд і стала плацдармом для багатьох гравців, які пізніше досягли успіху в Серії А та у збірній Італії. Незважаючи на ліквідацію у 2014 році, Серія C1 залишається в пам’яті вболівальників як важливий етап в історії італійського футболу.

Часто задавані питання

1. Коли була створена Серія C1?
2. Який формат змагань існував у Серії C1?
3. Яка команда виграла перший чемпіонат Серії C1?
4. Скільки команд було в Серії C1?
5. Коли була ліквідована Серія C1?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *