Короткий огляд

Кубок іспанської ліги з футболу представляв собою футбольний турнір, що проводився в Іспанії в період з 1983 по 1986 рік під егідою Королівської іспанської футбольної федерації. Спочатку планувалося проводити змагання тільки в Прімері, проте пізніше рішення було змінено, і турнір також охопив Сегунду, Сегунду B і Терсеро.

Історія створення

Ідея створення Кубка іспанської ліги виникла в 1980-х роках, коли в Іспанії стали набирати популярності футбольні турніри на кшталт Кубка англійської ліги. Ініціаторами проведення змагання виступили представники Королівської іспанської футбольної федерації, які вважали, що такий турнір дозволить підвищити популярність футболу в країні та залучити більше глядачів на стадіони.

Формат змагань

Кубок іспанської ліги проводився за системою плей-офф. У першому раунді команди розподілялися на пари за жеребом, причому клуби з вищих ліг отримували перевагу і грали з представниками нижчих дивізіонів. Матчі проводилися на полях команд, що мають вищий рейтинг у національному чемпіонаті, і складались з одного поєдинку. Переможці пар виходили до наступного раунду, і так тривало до фіналу, що визначав володаря Кубка іспанської ліги.

Переможці Кубка іспанської ліги

За три роки існування Кубка іспанської ліги його володарями ставали три різні клуби:

1. Реал Мадрид (1983)
2. Барселона (1984)
3. Атлетіко Мадрид (1985)

У 1986 році фінал Кубка іспанської ліги не проводився через щільний графік матчів у національному чемпіонаті та міжнародних турнірах.

Причини скасування Кубка іспанської ліги

Кубок іспанської ліги був скасований у 1986 році з кількох причин:

1. Недостатня популярність серед уболівальників.
2. Щільний графік матчів у національному чемпіонаті та міжнародних турнірах.
3. Незадоволення клубів форматом змагань.

Королівська іспанська футбольна федерація прийняла рішення скасувати Кубок іспанської ліги, щоб зосередитися на проведенні інших турнірів, таких як Кубок Іспанії та Суперкубок Іспанії.

Висновок

Кубок іспанської ліги з футболу проіснував всього три роки, проте за цей час він встиг стати одним з найпопулярніших футбольних змагань в Іспанії. Скасування турніру в 1986 році викликало неоднозначну реакцію серед уболівальників та футбольних експертів. Проте, сьогодні Кубок іспанської ліги з футболу залишається в пам’яті як яскраве і незабутнє футбольне свято.

Часті питання про Кубок іспанської ліги з футболу

1. Які команди вигравали Кубок іспанської ліги?
Реал Мадрид (1983), Барселона (1984), Атлетіко Мадрид (1985).

2. Чому Кубок іспанської ліги був скасований?
Через недостатню популярність серед уболівальників, щільний графік матчів і незадоволення клубів форматом змагань.

3. Коли проводився Кубок іспанської ліги з футболу?
У 1983-1986 роках.

4. Які клуби брали участь у Кубку іспанської ліги?
У Кубку іспанської ліги брали участь клуби з Прімери, Сегунди, Сегунди B і Терсеро.

5. Який був формат Кубка іспанської ліги?
Кубок іспанської ліги проводився за системою плей-офф. Матчі проводилися на полях команд, що мають вищий рейтинг у національному чемпіонаті, і складались з одного поєдинку.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *