Стадіон “Грбавиця”: Будинок ФК “Желєзнічар” та Серце Футболу в Сараєві

У самому серці Сараєва, Боснія і Герцеговина, розташований легендарний стадіон “Грбавиця”, що став синонімом пристрасті, спортивної майстерності та національної гордості. Як домашній стадіон ФК “Желєзнічар” та один із двох стадіонів збірної Боснії і Герцеговини з футболу, “Грбавиця” став ареною безлічі пам’ятних матчів, де відбувалися визначні моменти в історії футболу цієї країни. Перш ніж ми поринемо у захоплюючу історію цього стадіону, давайте ознайомимося з його сучасними характеристиками.

Характеристики та Місткість

Стадіон “Грбавиця” має місткість 13 785 сидячих місць, які розподілені по чотирьох трибунах. Його особливою рисою є наявність терас біля поля, що забезпечує унікальний та незабутній досвід для вболівальників. Крім того, під південною трибуною є додаткова зона для стоячих глядачів, яка вміщає до 16 000 чоловік, що робить “Грбавицю” одним з найбільших стадіонів у країні.

Історія та Значення

Історія стадіону “Грбавиця” тісно пов’язана з розвитком футболу у Боснії та Герцеговині. Будівництво стадіону розпочалося у 1950 році, і він був офіційно відкритий 20 вересня 1953 року. Першим матчем, який відбувся на цьому стадіоні, був матч чемпіонату Боснії і Герцеговини між ФК “Желєзнічар” та ФК “Сараєво”. З того часу “Грбавиця” стала легендарним місцем, де ФК “Желєзнічар” здобув чимало чемпіонських титулів та кубків.

Стадіон “Грбавиця” також став символом національної гордості для Боснії та Герцеговини. З моменту створення збірної з футболу в 1995 році, “Грбавиця” став одним з її двох домашніх стадіонів. На цьому стадіоні відбулося чимало пам’ятних матчів, включаючи перемогу над Іспанією в кваліфікації до Чемпіонату Світу 2010 року.

Поновлення та Сучасний Стан

У 2010-х роках стадіон “Грбавиця” зазнав значних реконструкцій та модернізацій. Було оновлено трибуни, встановлено нове освітлення, а також покращено безпеку та зручності для вболівальників. У 2013 році на стадіоні відбувся фінал Кубка Боснії і Герцеговини, що стало свідченням його першокласного статусу серед футбольних стадіонів країни.

Звання “Долини Чашок”

Стадіон “Грбавиця” відомий не лише своєю історією та важливістю, але й унікальним прізвиськом – “Долина Чашок” (Dolina ćupova). Це прізвисько виникло через те, що в районі Грбавиця, де розташований стадіон, було багато цегельних заводів, які виготовляли глиняний посуд та чашки. Крім того, під час будівництва стадіону було викопано та вивезено велику кількість землі, що нагадувало долину, в якій колись стояли цегляні заводи.

Висновок

Стадіон “Грбавиця” є справжнім символом футбольної історії та пристрасті в Сараєві, Боснія і Герцеговина. Як домашній стадіон ФК “Желєзнічар” та один із двох стадіонів збірної Боснії і Герцеговини з футболу, “Грбавиця” став місцем, де відбулося багато незабутніх матчів та пам’ятних моментів. Його реконструкції та модернізації в останні роки лише підтвердили його статус першокласного футбольного стадіону. Стадіон “Грбавиця”, відомий як “Долина Чашок”, залишається важливою частиною спортивного та культурного ландшафту Сараєва, а також серцем футболу в Боснії і Герцеговині.

Часті запитання

 1. Яка місткість стадіону “Грбавиця”?
  Відповідь: Стадіон “Грбавиця” має місткість 13 785 сидячих місць, а також додаткову зону для стоячих глядачів під південною трибуною, яка вміщає до 16 000 осіб.
 2. Коли був відкритий стадіон “Грбавиця”?
  Відповідь: Стадіон “Грбавиця” був офіційно відкритий 20 вересня 1953 року.
 3. Які команди грають на стадіоні “Грбавиця”?
  Відповідь: Стадіон “Грбавиця” є домашнім стадіоном ФК “Желєзнічар” та одним із двох стадіонів збірної Боснії і Герцеговини з футболу.
 4. Чому стадіон “Грбавиця” називають “Долиною Чашок”?
  Відповідь: Стадіон “Грбавиця” отримав прізвисько “Долина Чашок” через те, що у районі Грбавиця, де він розташований, знаходилося багато цегельних заводів, які виробляли глиняний посуд та чашки, а також через те, що під час будівництва стадіону було викопано та вивезено велику кількість землі, що нагадувало долину.
 5. Які важливі матчі відбулися на стадіоні “Грбавиця”?
  Відповідь: На стадіоні “Грбавиця” відбулося безліч важливих матчів, включаючи фінал Кубка Боснії і Герцеговини в 2013 році та перемогу збірної Боснії і Герцеговини над Іспанією в кваліфікації до Чемпіонату Світу 2010 року.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *