Валерій Непомнящий: Від футболіста до тренера та функціонера

Ранні роки та кар’єра футболіста

Валерій Непомнящий народився 7 серпня 1943 року у місті Славгород, що на Алтаї. Свою кар’єру як футболіст він розпочав у місцевій команді “Торпедо”. У 1961 році його запросили до провідної команди регіону – “Рубін” (Казань). Там він швидко став ключовим гравцем і вивів команду до вищої ліги чемпіонату СРСР.

У 1965 році Валерій Непомнящий отримав виклик до збірної СРСР, за яку він зіграв 4 матчі.

Тренерська кар’єра

Після завершення кар’єри футболіста Валерій Непомнящий розпочав тренерську роботу. У 1976 році йому довірили головну команду ЦСКА, яка на той час переживала не найкращі часи. Під його керівництвом армійці двічі ставали чемпіонами СРСР (1979, 1980) та один раз володарями Кубка СРСР (1978).

У 1982 році Валерій Непомнящий очолив збірну СРСР, яку він вивів до фіналу чемпіонату Європи 1988 року. Однак у вирішальному матчі радянська команда поступилася збірній Нідерландів.

Робота у FIFA та УЄФА

Після розпаду СРСР Валерій Непомнящий продовжив працювати у футболі. Він обіймав різні посади у FIFA та УЄФА, зокрема був членом Виконавчого комітету FIFA та першим віце-президентом УЄФА.

У 2009 році Непомнящий повернувся до росії і став президентом РФС. Під його керівництвом збірна росії вперше за 12 років вийшла на чемпіонат світу з футболу (2014).

Особисті якості та досягнення

Валерій Непомнящий відомий як висококваліфікований тренер, який вміє знаходити спільну мову з гравцями та створювати команду, здатну досягати високих результатів. Своїм успіхом він зобов’язаний таким якостям, як працьовитість, цілеспрямованість і наполегливість.

Досягнення Валерія Непомнящого:

  • Дворазовий чемпіон СРСР (1979, 1980)
  • Володар Кубка СРСР (1978)
  • Член Виконавчого комітету FIFA
  • Перший віце-президент УЄФА
  • Президент РФС

Висновок

Валерій Непомнящий – один з найвидатніших діячів радянського та російського футболу. Він досяг великих успіхів як футболіст, тренер і функціонер. Його внесок у розвиток футболу неоціненний.

Запитання, що часто задаються:

  1. У якій команді розпочав кар’єру футболіста Валерій Непомнящий?
  2. Кількість матчів Непомнящого за збірну СРСР?
  3. Які команди тренував Валерій Непомнящий?
  4. Коли Непомнящий став президентом РФС?
  5. Які успіхи має Валерій Непомнящий?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *