«Кепіталс» — клуб з американського футболу з міста Київ

Історія створення

Початок повномасштабного вторгнення росії змусив багато спортивних команд тимчасово призупинити свою діяльність або провести релокацію у більш безпечні регіони. Київський клуб «Бандити», який утворений у 2014 році, разом із ще двома столичними командами — «Бульдогами» та «Ребелс» ухвалив рішення об’єднатися в одну велику організацію, яка отримала назву «Київські Кепіталс».

Таким чином, київський клуб став найбільшим в Україні, а за кількістю гравців — навіть найбільшим у Східній Європі. На той момент він об’єднав приблизно 80 спортсменів та 20 тренерів. «Кепіталс» одразу стали одним з найбільш титулованих та успішних клубів України. У 2018 році вони стали Чемпіонами України з американського футболу, а у 2021 році повторили свій успіх.

Київські Кепіталс сьогодні

Київський клуб «Кепіталс» — клуб з великою історією та традиціями. За короткий термін свого існування він здобув репутацію сильної та конкурентноспроможної команди. У 2016, 2017, 2020 та 2021 роках «Кепіталс» ставали чемпіонами України, а у 2018 році вийшли до півфіналу європейського турніру IFAF Europe Champions League.

Головним тренером команди є Вадим Солощенко, який виступає у клубі ще з моменту його заснування і також виступав у складі київських «Бандитів». Він також є граючим тренером «Кепіталс» і є одним з найкращих українських гравців в американський футбол.

Більшість гравців клубу виступають у збірній України з американського футболу, яка займала в минулому 29-те місце у світовому рейтингу. Серед відомих гравців «Кепіталс» можна виділити таких спортсменів, як:

 • Дмитро Підгурський — квотербек збірної України та «Кепіталс», один з найкращих українських гравців в американський футбол.
 • Тарас Ковальчук — лінійний захисник, який виступає за «Кепіталс» з 2016 року та є основним гравцем команди.
 • Олександр Бондаренко — ресивер, який виступає в національній збірній і «Кепіталс» з 2017 року. Є одним з найкращих українських ресиверів.

Майбутнє клубу

Плани на майбутнє у клубу «Кепіталс» амбітні. Його керівництво заявляло, що в майбутньому він буде виступати в Європейській Лізі з американського футболу, яка є найпрестижнішим клубним турніром Європи. Для цього команда збирається посилитися новими гравцями, в тому числі й легіонерами, а також залучати до своїх лав молодих та перспективних спортсменів.

Американський футбол в Україні

Американський футбол в Україні є одним з найпопулярніших видів спорту, який користується популярністю серед уболівальників. В Україні налічується близько 50 клубів з американського футболу, які виступають в різних лігах. Найсильнішою лігою є Українська ліга американського футболу (УЛАФ), у якій виступають найкращі українські клуби. Ліга була заснована в 2007 році, а її першим переможцем стали київські «Кепіталс».

Збірна України з американського футболу входить до Європейської федерації американського футболу (EFAF) і бере участь у європейських турнірах. Збірна України була заснована в 1997 році і є однією з найсильніших збірних в Європі. У 2018 році збірна України вперше вийшла до фіналу чемпіонату Європи, де програла збірній Німеччини.

Висновок

«Київські Кепіталс» — найсильніший клуб з американського футболу в Україні. Всього протягом 4 років існування 4 рази вигравав чемпіонство країни та регулярно виступав у найпрестижніших європейських турнірах.

У команди є амбітні плани на майбутнє, і вона збирається виступати в Європейській Лізі з американського футболу. Для цього клуб буде посилюватися новими гравцями і залучати до своїх лав молодих та перспективних спортсменів.

Часто задавані питання

 1. Який клуб з американського футболу є найсильнішим в Україні?
 2. «Київські Кепіталс» — найсильніший клуб з американського футболу в Україні. За 4 роки існування вони 4 рази вигравали чемпіонство країни та регулярно виступали у найпрестижніших європейських турнірах.
 3. Які плани на майбутнє у клубу «Кепіталс»?
 4. Клуб збирається виступати в Європейській Лізі з американського футболу. Для цього він буде посилюватися новими гравцями і залучати до своїх лав молодих та перспективних спортсменів.
 5. Хто є головним тренером клубу «Кепіталс»?
 6. Головним тренером команди є Вадим Солощенко.
 7. Які найвідоміші гравці «Кепіталс»?
 8. Дмитро Підгурський, Тарас Ковальчук та Олександр Бондаренко.
 9. Яка збірна входить до Європейської федерації американського футболу?
 10. Збірна України з американського футболу входить до Європейської федерації американського футболу і бере участь у європейських турнірах. Збірна України була заснована в 1997 році і є однією з найсильніших збірних в Європі.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *