Чопик Тарас Володимирович: Від воротарських рукавиць до тренерського мостика

Біографія

Ранні роки та футбольне становлення

Тарас Чопик народився 2 лютого 1972 року в місті Львів. З раннього віку захопився футболом, а в 11 років потрапив до дитячо-юнацької спортивної школи місцевого клубу “Карпати”. Під час навчання у ДЮСШ Тарас демонстрував хороші дані як воротар, залучаючи увагу тренерів своєю спритністю, реакцією та вмінням контролювати м’яч.

Професійна кар’єра

У 1991 році Тарас Чопик дебютував на професійному рівні у складі ФК “Львів”. Завдяки своїм здібностям та працелюбності швидко став основним воротарем команди, виступаючи в українській Вищій лізі. У 1994 році футболіста запросили до київського “Динамо”, де він провів два сезони. Під час свого перебування у київському гранді Чопик виборов титул чемпіона України та двічі виграв Кубок України.

Повернення до Львова та завершення кар’єри

У 1996 році Тарас Чопик повернувся до рідного “Львова”, де продовжив успішно виступати. Завдяки його надійній грі команда досягла високих результатів, зайнявши друге місце у чемпіонаті України у 1998 році. Після сезону 2001/2002 воротар оголосив про завершення своєї професійної кар’єри.

Тренерська діяльність

Перші кроки

Після завершення ігрової кар’єри Тарас Чопик розпочав свою тренерську діяльність. У 2003 році він став асистентом головного тренера ФК “Львів”, а через два роки очолив команду. Під його керівництвом команда показувала непогані результати, але через фінансові труднощі клуб був змушений припинити своє існування.

Робота з іншими командами

Після закриття ФК “Львів” Тарас Чопик працював з різними командами, серед яких були “Оболонь” (Київ), “Арсенал” (Київ), “Прикарпаття” (Івано-Франківськ) та інші. У деяких з цих клубів він був головним тренером, а в інших – асистентом.

Перехід до адміністративної діяльності

Посада спортивного директора

У 2016 році Тарас Чопик перейшов на адміністративну посаду, ставши спортивним директором ФК “Львів”. На цій посаді він відповідав за трансферну політику клубу, роботу з молодими футболістами та загальну спортивну стратегію команди.

Виконуючий обов’язки головного тренера

У 2021 році Тарас Чопик був призначений виконуючим обов’язки головного тренера ФК “Львів”. Під його керівництвом команда демонструвала непогані результати, але через деякий час на посаду головного тренера був призначений інший фахівець.

Досягнення

Футбольні досягнення

 • Чемпіон України (1995, 1996)
 • Володар Кубка України (1995, 1996)
 • Срібний призер чемпіонату України (1998)

Тренерські досягнення

 • Вивів ФК “Львів” до Першої ліги України (2005)
 • Вивів “Оболонь” (Київ) до Вищої ліги України (2008)

Висновок

Тарас Чопик пройшов довгий шлях від воротаря-початківця до успішного тренера. Завдяки своїм знанням, досвіду та наполегливій праці він досяг значних успіхів як на ігровому полі, так і в сфері тренерства. Сьогодні Тарас Чопик є шанованою фігурою у світі українського футболу, а його досвід і поради завжди затребувані серед молодих футболістів та тренерів.

Часті питання про Тараса Чопика

 1. Хто такий Тарас Чопик?

  Тарас Чопик – колишній український футболіст, який виступав на позиції воротаря, а після завершення ігрової кар’єри став тренером і футбольним функціонером.

 2. Де народився Тарас Чопик?

  Народився 2 лютого 1972 року у Львові, Україна.

 3. В яких клубах грав Тарас Чопик?

  Грав у ФК “Львів”, київському “Динамо”, чернівецькій “Буковині” та тернопільській “Ниві”.

 4. Яких тренерських успіхів досяг Тарас Чопик?

  Як тренер, вивів ФК “Львів” до Першої ліги України, а “Оболонь” (Київ) до Вищої ліги України.

 5. Яка нинішня посада Тараса Чопика?

  На даний час Тарас Чопик є виконуючим обов’язки головного тренера ФК “Львів”.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *