«Говерла» — колишній український футбольний клуб з Ужгорода

Історія заснування та перші кроки команди

Розповідь про славетний ужгородський футбольний клуб «Говерла» слід розпочати зі створення у 1925 році спортивного товариства за назвою «Русь». Це і було тим насінням, яке згодом проросло могутнім деревом українського футболу. У свій час «Русь» була достойним суперником для іменитих команд з Угорщини, Чехословаччини та Румунії. Після Другої світової війни команда відчула нове дихання, отримавши нову назву — «Спартак». Під цим іменем клуб прославляв Ужгород на спортивних аренах упродовж багатьох років. «Спартак» став чемпіоном України у сезоні 1945-го та виграв Кубок України в 1946-му році — перше таке досягнення в історії футбольного клубу.

Злети та падіння в радянський період

З приходом радянської влади «Спартак» перейменували на «Авангард», яскравою сторінкою в історії якого став 1960-ий рік. Тоді команду очолив легендарний тренер Ернест Юст. Під його керівництвом ужгородці здобули перемогу в Чемпіонаті УРСР серед команд класу «Б». Крім того, команда стала володарем Кубка УРСР і отримала право змагатися в Кубку СРСР. У сезоні 1961 року клуб дебютував у вищій лізі чемпіонату СРСР, однак утриматися там не зміг. Протягом наступних років команда коливалася між вищою та першою лігою радянського чемпіонату.

Футбольне відродження ужгородського клубу

У 1991 році настав час для чергового перейменування клубу — він став «Закарпаттям». Розпочався період натхненної гри і великих перемог. У сезоні 1995-1996 років команда з Ужгорода вперше отримала «бронзові» медалі чемпіонату України. Клуб також гідно показав себе в міжнародних турнірах, дійшовши до чвертьфіналу Кубка володарів кубків. А у 2000-х роках «Закарпаття» піднялося на вищу сходинку п’єдесталу пошани українського футболу, завоювавши срібні медалі чемпіонату та вигравши Кубок України в сезоні 2003-2004.

Ребрендинг і зміна назви команди

Після 2000-х років клуб пережив низку фінансових труднощів і зміну власників. Однак, у 2009 році команда отримала нову назву — «Говерла», на честь найвищої вершини українських Карпат. Під цим іменем ужгородський клуб змагався в українській Прем’єр-лізі до 2016 року. Окрім цього, «Говерла» встигла вибороти ще один Кубок України в сезоні 2012-2013. Це стало найвищим досягненням в історії клубу. На жаль, згодом команда зіткнулася з фінансовими проблемами та втратила професійний статус.

Пам’ять про «Говерлу» живе

Хоча «Говерла» припинила існування, пам’ять про неї зберігається в серцях вболівальників і в історії українського футболу. Клуб дав путівку в життя багатьом талановитим футболістам, які згодом стали зірками українського та закордонного футболу, а також внесла значний внесок у розвиток футболу в Ужгороді та Закарпатській області.

Висновок

«Говерла» була надзвичайно атмосферною командою з відданими фанатами і яскравою історією. Вона пережила періоди як розквіту, так і занепаду, але завжди залишалася улюбленою командою міста Ужгорода та Закарпаття в цілому.

Запитання та відповіді

 1. Коли була заснована команда «Говерла»?
  Відповідь: Команда «Говерла» була заснована в 1925 році як спортивне товариство «Русь».
 2. Які найбільші досягнення клубу?
  Відповідь: Найбільшими досягненнями «Говерли» є:

 3. Чемпіон України у сезоні 1945-го року («Спартак»)
 4. Володар Кубка України у 1946-му році («Спартак»)
 5. Володар Кубка України в сезоні 2003-2004 («Закарпаття»)
 6. Срібний призер чемпіонату України в сезоні 2006-2007 («Закарпаття»)
 7. Володар Кубка України в сезоні 2012-2013 («Говерла»)
 8. Коли команда змінила назву на «Говерла»?
  Відповідь: Команда змінила назву на «Говерла» у 2009 році.
 9. Чому команда припинила існування?
  Відповідь: Команда припинила існування у 2016 році через фінансові проблеми.
 10. Чи є плани щодо відродження клубу?
  Відповідь: Наразі планів щодо відродження клубу немає.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *