Аталанта (італ. Atalanta Bergamasca Calcio) — італійський футбольний клуб з міста Бергамо.

Історія клубу

Аталанта Бергамо є одним з найвідоміших футбольних клубів Італії. Заснований у 1907 році, клуб базується в місті Бергамо, регіон Ломбардія. Аталанта має за собою довгу і славну історію, яка наповнена як успіхами, так і невдачами.

Клуб був заснований групою студентів у 1907 році і незабаром став одним з найсильніших клубів у регіоні. У 1928 році Аталанта вперше вийшла до вищого дивізіону італійського чемпіонату, але незабаром вилетіла назад у нижчі ліги.

У 1930-х роках Аталанта повернулася до вищого дивізіону і навіть виграла Кубок Італії в 1937 році. Однак після Другої світової війни клуб знову опинився в нижчих лігах.

У 1960-х роках Аталанта пережила відродження і повернулася до вищого дивізіону. Клуб виграв Кубок Італії в 1963 році і став одним з найкращих клубів Італії.

У 1980-х роках Аталанта стала одним з найсильніших клубів у Європі. Клуб виграв Кубок Італії в 1987 році і досяг фіналу Кубка кубків у 1989 році.

Досягнення клубу

Аталанта є одним з найуспішніших клубів в Італії. Клуб виграв Кубок Італії 5 разів (1937, 1963, 1987, 1996, 2021) і Суперкубок Італії 1 раз (2002).

Аталанта також виступає в європейських турнірах. Клуб виходив до фіналу Кубка кубків у 1989 році і до півфіналу Ліги Європи УЄФА в 2019 році.

Стадіон

Аталанта проводить свої домашні матчі на стадіоні Gewiss Stadium. Стадіон був побудований в 1928 році і вміщує 21 300 глядачів.

Стадіон був реконструйований у 2017 році і став одним з найсучасніших стадіонів в Італії.

Вболівальники

Аталанта має велику кількість вболівальників по всьому світу. Клуб відомий своєю пристрасною підтримкою і яскравою атмосферою на домашніх матчах.

Вболівальники Аталанти називаються “бергамаски”. Вони відомі своєю пристрастю і підтримкою клубу, навіть у найскладніші часи.

Висновок

Аталанта є одним з найвідоміших і найуспішніших футбольних клубів в Італії. Клуб має за собою довгу і славну історію, яка наповнена як успіхами, так і невдачами.

Аталанта відома своєю пристрасною підтримкою і яскравою атмосферою на домашніх матчах. Вболівальники Аталанти називаються “бергамаски” і відомі своєю пристрастю і підтримкою клубу, навіть у найскладніші часи.

Часто задавані питання

  1. коли була заснована Аталанта?
  2. Скільки разів Аталанта вигравала Кубок Італії?
  3. Який стадіон є домашнім для Аталанти?
  4. Хто є найвідомішими гравцями Аталанти?
  5. Які найважливіші досягнення в історії Аталанти?

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *